Vesti
Svet
Zaratili Fejsbuk i "Raša tudej": Da mogu, blokirali bi nam i KISEONIK!19.01.2017. 20:00
Izvor: Blic

Ruska medijska kuća RT (nekad "Raša tudej") je saopštila da joj je "Fejsbuk" privremeno zabranio da na svojoj stranici na ovoj društvenoj mreži obajvljuje linkove, slike, snimke i uživo prenose zbog navodnog kršenja prava prenosa.
Zabrana će, kako je rečeno iz "Fejsbuka" trajati do subote u 22.55 sati po moskovskom vremenu, što znači da će proći tek po završetku ceremonije inauguracije Donalda Trampa.Dok je na Fejsbuk stranici RT prenosila uživo poslednju konferenciju za novinare odlazećeg predsednika SAD Baraka Obame, u jednom trenutku prenos je prekinut zbog toga što, kako je saopštio "Fejsbuk", "možda sadrži audio ili video sadržaj koji pripada lokalnom ruskom mediju "Настоящее Время" odnosno "Current time TV".
Glavna urednica RT Margarita Simonjan kaže da je ne čudi sa je RT blokiran nakon žalbe od "Current time TV", koji je deo radio difuzne organizacije Radio Slobodna Evropa/Radio Sloboda, koju finansira američka vlada."Nisam iznenađena. Da Stejt department može da nam blokira kiseonik, to bi učinili", rekla je ona.
RT-ov urednik za društvene medije Ivor Kroti rekao je da je "zabrana zbog prenosa deo algoritamske greške koja je dovela do nepriznavanja prava emitera i nadamo se da će uskoro biti rešena".
RT je objavio poruku koju je poslao "Fejsbuku" u kome objašnjava da je prenos preuzeo od agencije AP Direct, čiji je klijent.
Kada je RT upitala "Current Time TV" zbog čega se žalila, dobila je saopštenje da "Kanal nije uputio nikakvu žalbu na RT niti bilo koju drugu organizaciju u vezi sa tim prenosom".
Menadžer "Fejsbuka" za "vesti, medije i objavljivanje" je odgovorio na žalbu RT, rekavši da izgleda da su imali sva prava i da bi trebalo da budu obavešteni da je problem rešen, ali se to još uvek nije desilo.
Kako su rekli iz RT, dok se problem ne reši ili dok ne istekne privremena zabrana, objavljivaće samo pisana saopštenja na stranici.
Obamina administracija i mnogi zapadni mediji često napadaju RT, nazivajući ga Putinovim ličnim glasilom i optužujući da širi lažne vesti o SAD i naročito Demokratskoj stranci i Hilari Klinton.
Ostale vestiArhiva
- 13/06 Netanjahu u obraćanju naciji: Cilj napada…
- 10/06 Masakr u školi u Gracu - Najmanje 10 žrtava,…
- 04/06 SAD stavile veto! Zašto je Amerika blokira…
- 01/06 Epilog proslave pobede fudbalskog kluba PSŽ:…
- 27/05 Da li je primirje u Gazi na vidiku – Hamas…
- 23/05 Rusija na nogama! Avion sa oslobođenim vojnicima…
- 19/05 Tramp razgovarao telefonom sa Zelenskim
- 16/05 Tramp potvrdio: "Veoma veliki ugovor"
- 14/05 Danas pada odluka o aferi "Fajzergejt" Brisel…
- 13/05 Zelenski: Nedolazak Putina u Istanbul bio…
- 11/05 Tramp: Ukrajina treba odmah da prihvati predlog…
- 09/05 Šta se krije iza prvog obraćanja pape Lava…
- 07/05 Crni dim iz dimnjaka Sikstinske kapele, konklava…
- 05/05 Tramp je upravo izdao naređenje zbog kojeg…
- 02/05 Najduža konklava za izbor pape trajala je…
- 30/04 Kijev se nada potpisivanju sporazuma o mineralima…
- 29/04 Rusija se sprema da rasporedi desetine hiljada…
- 28/04 Evo kada počinje izbor novog Pape - Doneta…
- 25/04 Kličko: Ukrajina će možda morati da se odrekne…
- 24/04 Tramp smatra da će ga Putin saslušati; Zelenski:…
- 23/04 Kovčeg sa telom pape Franje izložen u Bazilici…
- 22/04 Petodnevna žalost u Italiji nakon smrti pape
- 31/03 Tramp ljut na Putina, preti i sankcijama,…
- 26/03 Makron smatra da je previše rano govoriti…