Poraz "orlića" u Slovačkoj
28.03.2017. 20:00
Izvor: Mondo
Mlada reprezentacija Srbije, sastavljena mahom od igrača iz Superlige, odmerila je snage sa još jednim učesnikom predstojećeg Evropskog prvenstva...
Pobeda i poraz U-21 selekcije Srbije u prvoj akciji pod vođstvom Nenada Lalatovića!
Posle 2:0 protiv Švedske, aktuelnog prvaka Evrope, na neutralnom terenu u Marbelji, "orlići" su u utorak kao gosti izgubili od Slovačke.
Na stadionu Nacionalnog trening centra u Senjecu, Slovačka - Srbija 2:1 (0:0)!
Domaćin je u razmaku od tri minuta stekao vođstvo od 2:0 (Beneš 58, Zrelak 61), a naš tim je četiri minuta kasnije odgovorio golom za koji se pokazalo da je bio samo počasni.
Treba reći da je Lalatović za razliku od prethodne utakmice, kada je Srbija nastupila u najjačem sastavu, ovog puta bazirao ekipu na igračima iz domaćih klubova.
Meč su počeli Vanja Milinković-Savić, Antić, Milenković, Maraš, Filipović, Zdjelar, Lukić, Simić, Meleg, Plavšić i Đurđević.
"Orlićima" je ovo bio poslednji test pred EURO 2017, koji se u Poljskoj održava u drugoj polovini juna. Tamo će se u prvoj fazi nadmetati sa Portugalom, Španijom i Makedonijom, dok su Slovaci u grupi sa Švedskom, Engleskom i selekcijom domaćina.