Jovanović: Dobar skok nam je doneo samopouzdanje
07.11.2021. 20:00
Izvor: B92
Košarkaši Mege su u okviru 7. kola ABA lige posle velike borbe savladali Budućnost rezultatom 87:81.
Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su odigrali sjajnu utakmicu u hali Mega koja je u subotu uveče promenjena zbog prokišnjavanja krova u Hali sportova „Ranko Žeravica, gde su u finišu prvog poluvremena imali 17 poena prednosti, da bi u nastavku utakmici odbili napade Budućnosti i zasluženo stigli do pobede.
Na pres konferenciji posle utakmice trener Mege Vladimir Jovanović je istakao da je dobar skok doneo njegovoj ekipi prekopotrebno samopouzdanje."Prethodne dve nedelje mi smo imali dosta personalnih problema. Nisam pričao o tome, ali osim kovida su se pojavile i neke povrede, koje nisu bile teške, ali dovoljne da nas odvoje od treninga. U ovom rosteru koji je mlad, nismo mogli lako to da istrpimo, bilo je jako teško da sprovedemo trenažni proces prethodnih dana. Međutim, juče su nam se priključili Kazalon i Rudan i zaista bez njihove pomoći u rotaciji ne bismo mogli da ostvarimo ovaj rezultat. Utakmica mislim da je bila jako dobra. Sa naše strane nešto drugačija, jer smo pokazali jednu intenzivnu košarku na oba kraja terena. Mislim da ono što nismo radili prethodnih utakmica, pored dobre odbrane smo iskontrolisali skok i otvorili kontranapad. Iz toga smo dali lake poene, ali smo pre svega uspeli da nametnemo naš ritam u napadu dobrim skokom, gde smo posle promašenih šuteva imali jednog ili možda dva igrača na obruču. To nam je donelo prekopotrebno samopouzdanje, a posle tih skokova smo pronašli ritam u kome smo odigrali prvo poluvreme. Normalno, u nastavku očekivana reakcija Budućnosti. Utakmica nije ušla u egal ali bila je jako blizu, u par navrata smo u poslednja dva,tri minuta imali dobar skok, i to je presudilo. Pohvalio bih moje momke i čestitao na jednoj odličnoj utakmici. Čeka nas nastavak prvenstva i pokušaćemo da budemo na istom nivou. Želim da čestitam Budućnosti na dosadašnjim rezultatima i da im poželim sreće u nastavku sezone", izjavio je Jovanović.