Vesti
Sport
Da navijamo sad za Cicipasa? Ko još može da zaustavi Nadala i Medvedeva?23.01.2022. 20:00
Izvor: sportske.net

Australijske vlasti nanele su ogromnu štetu Novaku Đokoviću koja bi mogla da bude umanjena ako Nadal ili Medvedev ne osvoje Australijan open.
Danas smo saznali prva dva četvrtfinalna para u muškoj konkurenciji na Australijan openu, a nažalost našeg Miomira Kecmanovića tamo nećemo gledati, s obzirom da je on u osmini finala poražen od Francuza Gaela Monfisa.Eliminacija Kecmanovića znači da više nemamo srpskih predstavnika u nastavku turnira, pa nam ostaje da navijamo za nekoga drugog ko bi mogao da iznenadi i da ujedno učini veliku uslugu najboljem teniseru sveta Novaku Đokoviću kome iz poznatih razloga nije bilo dozvoljeno da učestvuje na turniru.
Podsetimo, Novaku pre svega ne odgovara da Nadal osvoji turnir, jer bi Španac u tom slučaju postao novi rekorder po broju Gren Slem turnira, stigao bi do 21. trofeja na najvećim turnirima i ujedno stvorio dodatni pritisak za Đokovića u susret Rolan Garosu, gde je Nadal uvek bio najveći favorit.
Drugo, trijumf Medvedeva ne odgovara Đokoviću jer bi ga Rus u slučaju osvajanja titule pretekao na vrhu ATP liste, što takođe nije zanemarljivo s obzirom da Novak juri rekord Štefi Graf po broju nedelja na prvom mestu.
Ipak, ako bi morali da biramo od njih dvojice, bolje je da Medvedev osvoji nego Nadal.
Ko je još ostao u konkurenciji?
Kako rekosmo, dva četvrtfinalna para već znamo iz gornjeg dela žreba, a to su: Nadal - Šapovalov i Beretini - Monfis.
U drugom, donjem delu žreba tek sutra treba da se odigraju mečevi osmine finala, a tu je Rus Danil Medvedev najbolje rangiran. On će se sastati sa Amerikancem Kresijem, a ako ga savlada, u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz duela Feliks Ože-Alijasim - Marin Čilić.
Još jedan favorit iz senke je Grk Stefanos Cicipas, četvrti nosilac na turniru koji će se za plasman u četvrtfinale boriti sa Amerikancem Tejlorom Fricom, 22. na ATP listi. Ko bude bolji u tom duelu, igraće u četvrtfinalu protiv pobednika meča između 11. nosioca Janika Sinera i Aleksa De Minaura koji je postavljen za 32. nosioca na turniru.
Dakle, izuzimajući Nadala i Medvedeva, najbolje rangiran od ostalih je Stefanos Cicipas, njegova eventualna titula na Australijan openu ne bi naškodila Đokoviću, a ostaje nam da se uzdamo i u sve boljeg Beretinija, pa i Šapovalova koji bi, nadamo se, mogao već u četvrtfinalu da savlada Nadala...
Ostale vestiArhiva
- 22/08 Đoković četvrti nosilac na Ju-Es openu, meč…
- 21/08 Bamba Dijeng pojačao Zvezdu
- 18/08 Nikola Kalinić: „Izdajnik“ i heroj u penziji
- 17/08 Nikola Kalinić završio igračku karijeru,…
- 12/08 Terzić: Stanković podneo ostavku, razumem…
- 08/08 "Orlići" nadoknadili minus 12 pa uz zvuk…
- 07/08 Partizan u problemu: UEFA pravilo pravi gužvu!
- 27/07 Dušan Tadić ima novi klub: Bivši kapiten…
- 23/07 Knežević upozorio "grobare": "Moramo da vodimo…
- 22/07 Gotovo? Mesi se povlači!?
- 15/07 "Kako je Španija izbacila Francusku? Objasniću…
- 12/07 Norveška kompanija mora da promeni logo:…
- 10/07 Đoković posle Vimbldona
- 09/07 "Dajte otkaz Ančelotiju, pa neka ide na sud!"…
- 08/07 Zašto je navijanje dobro za zdravlje: 7 neočekivanih…
- 05/07 Francuzi posle pobede
- 28/06 Kanada i Južna Afrika se bore za osminu finala…
- 27/06 Bijelsa na konferenciji: "Odgovoran sam za…
- 26/06 Poketino: "Niko nam nije čestitao – kao da…
- 13/09 Košarkaši Partizana poraženi od Makabija…
- 11/08 Zvezda rasprodala "Marakanu" – obavezan "dres…
- 03/08 Na stadion Partizana stiže "Kupus brigada":…
- 15/07 Orlići imaju novog selektora: Zoran Bata…
- 12/07 Dan posle - Đoković poslao poruku Sineru

