Sport
Laka pobeda Zvezde u Skoplju
08.01.2023. 20:00
Izvor: Danas
Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su novu pobedu u ABA ligi, a ovog popodneva regionalni šampioni su pobedili MZT u Skoplju rezultatom 80:57.
Zvezda je posle nove pobede naučinku 12-1 u ABA ligi, dok MZT ima skor 2-12.
Najbolji igrač na meču je bez ikakve sumnje bio Fakundo Kampaco.
Iako je prvo poluvreme je bilo neizvesno, Argentinac je „ubacio“ u višu brzinu je u trećoj četvrtini kada je meč i prelomljen u korist gostujuće ekipe.
Zvezda je povela od samog starta, utakmice, a domaća ekipa se „upisala“ na semaforu tek na polovini prve četvrtine.
Ipak kvalitetnom odbranom i sjajnim šutem za tri poena domaćini se vraćaju u egal na početku drugog perioda igre.
Ipak tada je Zvezda zaigrala znatno angažovanije pogotovo u fazi napada i rezultatski se odlepila na dvocifrenu prednost, ali domaća ekipa se nije predavala i brzo je anulirala tu razliku.
Zvezda je na poluvremenu imala samo „plus tri“ – 36:33, a u trećem periodu meča se razigrao Kampaco.
Asistirao je i pogađao daleke šuteve, što je rezultiralo prednošću od +18.
U poslednjoj deonici gosti su samo održavali prednost i na taj način su lako došli do još jedne pobede u regionalnom takmičenju.
Kampaco je bio najbolji pojedinac na meču sa 23 poena, dok je Filip Petrušev je dodao 13 poena.
Kod MZT-a najefikasniji je bio Dastin Ver sa 16 poena.