Đoković u trećem kolu mastersa u Monte Karlu
11.04.2023. 20:00
Izvor: Danas
Novak Đoković se nakon pobede nad malo poznatim ruskim teniserom Igorom Gahovim plasirao u treće kolo mastersa u Monte Karlu.
Najbolji teniser na svetu je meč rešio maksimalnim rezultatom 2:0 u setovima (7:6(5), 6:2), posle skoro dva sata igre.
Gahov je pružio sjajan otpor Đokoviću pogotovo u prvom setu, a dojučerašnji 198. reket sveta će na najnovijoj ATP listi koja izlazi u ponedeljak biti na 161. mesto zahvaljujući pobedi nad Makenzi Mekdonaldom u prvom kolu.
Ovo je ujedno bila ukupno 300. pobeda za Đokovića na zemljanoj podlozi, a u narednom kolu će se susresti sa boljim iz duela Luka Nardi – Lorenco Muzeti.
Prvi set je bio veoma interesantan.
Gahov je prvi došao do brejka, kada je u sedmom gemu oduzeo servis Đokoviću, ali ga je Đoković „ribrejknuo“.
Ušlo se taj brejk, a Gahov je igrao dobro uprkos nedostatku iskustva na velikim turnirima.
Ipak Đoković je uspeo je da dođe do tri set lopte i treću je iskoristio za vođstvo u setovima.
Prvi set je trajao 70 minuta, a drugi gotovo upola kraće.
Početak seta je zaličio na početak meča, ali je u petom gemu Đoković napravio brejk.
Nakon toga je napravio i još jedan brejk i za svega 38 minuta igre je rešio i tu deonicu u svoju korist plasiravši se tako u treće kolo.