Partizan izgubio od Radničkog, Crvena zvezda preuzela prvo mesto na tabeli SLS
11.12.2023. 20:00
Izvor: Politika
NIŠ – Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su nakon preokreta ekipu Partizana rezultatom 2:1 (0:0) u utakmici 18. kola Superlige Srbije. Partizan je poveo golom Mateusa Saldanje u 53. minutu. Radnički je izjednačio pogotkom Save Petrova sa bele tačke u 67. minutu.
Pobedu Nišlijama doneo je fudbaler Partizana Mihajlo Ilić autogolom u 73. minutu. Fudbaleri Partizana su posle ovog poraza pali na drugo mesto na tabeli SLS sa 43 bodova. Isti broj bodova ima i Crvena zvezda, koja je trenutno prva na tabeli SLS zbog bolje gol razlike u odnosu na „crno-bele”.Radnički je ovom pobedom ostao na 15. poziciji SLS sa 16 osvojenih bodova. U narednom kolu fudbaleri Partizana dočekuju ekipu kragujevačkog Radničkog, dok niški Radnički na svom terenu igra sa novosadskom Vojvodinom, prenosi Tanjug.