Vojvodina 16. put osvajač Kupa Srbije: Mladi Radnik pao u sjajnom odbojkaškom finalu
25.02.2024. 20:00
Izvor: novosti.rs
Odbojkaši Vojvodine stigli su do drugog pehara u sezoni, pošto su u Obrenovcu u finalu Kupa Srbije savladali ekipu Mladog Radnika u četiri seta - 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:21).
Novosađanima je ovo bila 16. titula u nacionalnom Kupu, a ujedno i drugi pehar u sezoni, jer su na početku takmičarske godine dobili Partizan u Superkupu.
Prvi set uspela je u svoju korist da reši Vojvodina, da bi Mladi Radnik na identičan način uzvratio u drugom setu. Nisu nimalo loše igrali Požarevljani, imali su svoje šanse pred dosta "viđenih" gostiju iz sveta odbojke, koji su došli da isprate ovaj meč.Kod ekipe Mladog Radnika najviše poena doneo je Aleksandar Gmitrović sa 18 poena.
Dvocifreni učinak imao je i Jovan Perović sa 16 poena, dok je 11 upisao Dimitrije Pantić.