Rafael Nadal eliminisan u drugom kolu turnira u Barseloni
17.04.2024. 20:00
Izvor: Politika
Španski teniser Rafael Nadal eliminisan je u drugom kolu turnira u Barseloni pošto ga je rezultatom 2:0 pobedio Australijanac Aleks de Minor rezultatom 2:0 (7:5, 6:2) za sat i 52 minuta.
Odmah na startu prvog seta Australijanac je napravio brejk, ali je Nadal ubrzo zatim uspeo da izjednači na 3:3. Kod rezultatata 5:5 De Minor pravi novi brejk, a zatim ga potvrđuje na svoj servis i dolazi do 1:0 u setovima.Nadal, 644. na rang listi, nije uspeo da se ozbiljnije suprotstavi De Minoru u drugom setu. Jedanaesti sa ATP liste je napravio čak tri brejka u drugom setu i rutinski priveo neč kraju.
Protivnik Australijancu u osmini finala biće pobednik meča Danijel Altmajer (Nemačka) - Artur Fis (Francuska).