Vesti
Sport
Francuzi posle pobede
05.07.2026. 10:07
Izvor: b92
Francuzi posle pobede
Francuzi grme posle pobede: "Tukli su nas 90 minuta, a kartona 0"
Fudbaleri Francuske pobedili su Paragvaj minimalnim 1:0, au četvrtfinale "trikolori" su otišli uz mnogo muka slavili u Filadelfiji, a jedini strelac bio je Kilijan Mbape iz penala u 70. minutu.

"Nikada nisam igrao ovakvu utakmicu, sa toliko udaraca, nesportskih poteza i guranja s leđa. Bilo je teško, ali smo pobedili. Uživaćemo u tome", rekao je Barkola posle meča.

Štoper Vilijam Saliba, koji je odigrao ceo meč, istakao je da je Francuska bila spremna na težak duel.

"Nije bilo lako, ali znali smo šta nas čeka. Ništa nam nisu poklonili. Igrali su veoma čvrsto i pokušavali da nas izbace iz ritma. Ostali smo fokusirani, sačuvali mrežu i na kraju uspeli da postignemo gol", istakao je Saliba.

Francuski reprezentativci bili su nezadovoljni suđenjem, jer arbitar Ilgiz Tantašev nije pokazao nijedan žuti karton igračima Paragvaja, koji su se uglavnom branili duboko na svojoj polovini.

"Sudija je mogao da pokaže nekoliko žutih kartona protivničkoj ekipi. To bi ih možda malo smirilo. Bilo je tenzija, ali pokazali smo da nećemo dozvoliti da nas maltretiraju", poručio je Saliba.

Francsuka će u četvrtfinalu igrati protiv Maroka, koji je eliminisao Kanadu.