Vesti
Sport
Srpski reprezentativac strelac evro gola i junak milanskog derbija
Stanković: Dida je bio u čudu!30.10.2006. 09:00
Izvor: Blic

- Kao tim smo demonstrirali neverovatnu rešenost da pobedimo i da se borimo do poslednjeg minuta. Imali smo igrača manje, Vijera, koji se vukao po terenu, ali je ostao do kraja. Uložili smo i poslednji atom snage. Šteta je što na kraju nije bilo 3:0 ili 4:1, ali možda je ovako bolje, naučili smo kako se treba pomučiti za bodove - rekao je Dejan Stanković.
Gol koji je postigao podsetio je na onaj protiv Katanije sredinom meseca, kada je takođe pokazao da ima izuzetno precizan i snažan šut. Dejan je opet počistio paučinu.
- Postigao sam sjajan gol, asistirao sam kod golova Krespa i Ibrahimovića, moram da budem prezadovoljan! Hvala navijačima, bili su spektakularni. Moj cilj je da igram za tim, a ne da se ističem po svaku cenu. Pre ili kasnije dođu i golovi, ako naporno radite. Svi su do 60 minuta videli koliko smo jaki. Voditi sa 4:1 protiv Milana - to je sjajna stvar. Logično je bilo da nas pritisnu kada smo ostali sa deset igrača - kaže Dejan.
Reprezentativac Srbije ima poseban značaj za igru na sredini terena. Protiv Milana ga je bilo svuda, markirao je Pirla, igrao kao treći štoper, bukvalno je sve radio.
- Znali smo da Pirlo igra najvažniju ulogu u igri Milana i zato sam ga markirao. Više smo trčali u prvom poluvremenu, a u nastavku sam čuvao i Kaku. Uspeo sam da ga pratim nekoliko minuta, ali na kraju, kada bolje pogledam, bilo me je svuda po terenu! Kada sam došao kući, pogledao sam snimak cele utakmice. Odigrali smo sjajno u finišu sa igračem manje, to je neosporno.
Italijanski novinari uporedili su Dejanovu igru protiv Milana sa onom koju je pružao dok je trener bio Alberto Zakeroni. Mnogi tvrde da su ovo njegove najbolje partije u dresu nero-azura.
- To su dva različita Stankovića! Kod Zakeronija sam igrao na drugom mestu u timu, a tada je bila i drugačija situacija u klubu. Sada imam više odgovornosti i ova uloga mi se mnogo više dopada - priznaje srpski fudbaler.
Pred Interom je težak zadatak, sutrašnji meč Lige šampiona u Moskvi. Posle pobede u Milanu, nameće se imperativ pobede nad ekipom Spartaka, mada neki tvrde da bi i bod bio dovoljan.
- Očekujem da protiv Spartaka igramo kao protiv Milana. Neće biti jednostavno, meč se igra na veštačkoj travi, po hladnom vremenu. Imamo veliku priliku, možda smo malo umorni, ali imamo dovoljno vremena za oporavak. Pobedom protiv Milana dobili smo vetar u leđa da pobedimo i u Moskvi. Ekipu Spartaka poštujemo, ali ih se ne plašimo. Mislim da se u prvom meču videla razlika između nas i njih. Zato ćemo igrati na pobedu. Sa ta tri boda i eventualnim bodom iz duela sa Bajernom bili bismo u poziciji da se kvalifikujemo za nastavak takmičenja. Naravno, moramo da pobedimo i Sporting - poručio je Stanković.
Ostale vestiArhiva
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…
- 25/04 Borac bolji od Cibone – pobeda na "oproštaju"…
- 24/04 Đoković dobio protivnika u drugom kolu mastersa…
- 23/04 Eksplozija, pa uspavanka u Humskoj, Partizan…
- 22/04 Zadar deklasirao "fenjeraša"
- 31/03 Bolton šokirao Zvezdu
- 26/03 Denver se oglasio zbog Jokića i saopštio…
- 20/03 Vaskrsenje Rokasa Gidraitisa: „Borili smo…
- 18/03 ATP odgovorio na tužbu „Đokovićevog udruženja“:…
- 17/03 Partizan poražen u Dubaiju: Crno-beli izgubili…
- 14/03 Obradović: Nemam zamerke, boli zbog načina…
- 13/03 Sferopulos nezadovoljan zbog priča o fajnal-foru…
- 12/03 Blagojević: ''Pomogao nam je gol''
- 11/03 Miloš Veljković poslao prvu poruku navijačima…
- 10/03 Nikitović: "Protiv Partizana nerealno tražiti…
- 09/03 Đoković: Stvari su definitivno drugačije…