Vesti
Sport
Napredak srpskih tenisera na ATP listi
28.11.2006. 10:00
Izvor: Danas
Drugi srpski reket Janko Tipsarević napredovao je za jedno mesto na ovonedeljnoj rang-listi najboljih igrača sveta (ATP) i sa 599 bodova zauzima 64. poziciju, dok se Boris Pašanski u odnosu na prethodni plasman nalazi dva mesta više - sada je 124. sa 366 poena.
Zahvaljujući plasmanu u polufinale čelendžera u Nejpsu (Florida), Ilija Bozoljac je uspeo da popravi rejting za deset mesta i sa 360 poena je 126. reket sveta.
U vrhu liste nema promena, pošto je za tenisere iz "prve lige" sezona okončana Masters kupom u Šangaju. Naš najbolji igrač Novak Đoković sezonu je završio na 16. mestu ATP liste, a na čelnoj poziciji je Švajcarac Rože Federer, ispred Španca Rafaela Nadala i trećeplasiranog Rusa Nikolaja Davidenka.