Vijesti
ABA liga: Partizan trojkama srušio Igokeu za novu euroligašku vizu
26.04.2013. 12:00
Izvor: 24sata.info
U drugoj polufinalnoj utakmici Final Foura ABA Lige, u S.D. Laktaši pred 3000 gledalaca Partizan je pobijedio Igokeu rezultatom 57:63 (15:17, 10:6, 15:18, 17:22).
U prvom dijelu utakmice gledali smo veoma tvrd i neefikasan meč.
Partizan je bio bolji u prvoj četvrtini, imao je prednos od 14:8 i 17:10, ali Igokea u posljednja dva minuta serijom 5:0 hvata priključak, pa se u drugu četvrtinu ušlo 17:15 u korist Partizana.
Drugi period je bio prilično nervozan sa obje strane, a postignuto je samo 16 koševa i domaći su na poluvremnu imali vodstvo od 25:23.
Igosi su i na početku treće četvrtine djelovali dobro, a sredinom pretposljednje dionice su imali prednost od 36:30. Vujošević je nakon toga zatražio time out, nakon čega se i Partizan probudio. Bogdanović je pogodio tricu za izjednačenje 40:40, a Lovernj sa linije slobodnih bacanja donosi preokreti vodstvo gostima od 40:41 na isteku trećeg perioda igre.
U četvrtoj četvrtini crno-bijeli su se potpuno razigrali i tricama Lučića i Milosavljavića su napravili nedostižnu razliku od 45:55 pet minuta prije kraja, koju su sačuvali do kraja za konačnih 57:63.
Najefikasniji u redovima Igokee bio je Edwards sa 19 poena, dok je Partizan predvodio Bertans sa 13 koševa, a Lauvergne je dodao 12.
U velikom finalu, Partizan će u subotu od 20 sati i 30 minuta igrati protiv velikog gradskog rivala Crvene Zvezde.