Sjajni Muharemović približio Vukove korak bliže Evropi
09.05.2013. 12:00
Izvor: 24sata.info
Olimpic je u okviru 27. kola Premijer lige kao gost pobijedio Slaviju sa 0:1.
Olimpic je bolje otvorio meč, a Vukovi su poveli u 11. minuti preko Muharemovića, koji je sjajnim udarcem matirao golmana Slavije Tomovića.
Do kraja prvog poluvremena mnogo bolja igra domaćih. Lemez je pogodio stativu, a Radovanović je pucao preko gola. Kokot je zatim sa tri metra savladao golmana, ali je Markić bio na gol liniji pa je ostalo 0:1.
U drugom dijelu slaba igra, Markić je imao veliku šansu za goste u 68. minuti da udvostuči prednost, međutim nije bilo promjene sve do kraja meča.
Olimpic je tako ostvario još jednu važnu pobjedu u borbi za Evropu i sada je na trećem mjestu sa tri boda više od Borca koji večeras od 20 sati i 30 minuta igra susret prtiv Leotara.
Rezultati susreta 27. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:
Gradačac: Zvijezda - Velež 1:0
Zenica: Čelik - GOŠK 2:1
Mostar: Zrinjski - Gradina 2:1
Bijeljina: Radnik - Rudar 1:0
Travnik: Travnik - Široki Brijeg 2:1
Istočno Sarajevo: Slavija - Olimpic 0:1
Susret Željezničar - Sarajevo počinje u 20, a Borac - Leotar u 20.30 sati.