Vijesti
Široki Brijeg u posljednjim trenucima utakmice pobijedio Sarajevo na Koševu
12.08.2013. 12:00
Izvor: 24sata.info
Tako je Sarajevo upisalo svoj prvi poraz ove sezone i prekinulo niz od 29. utakmica bez poraza na Koševu, dok se Široki ovom pobjedom probio na drugo mjesto.
U derbiju trećeg kola Premijer lige BiH Sarajevo i Široki Brijeg su podijelili bodove odigravši 1:1. U prvom poluvremenu lopta je bila uglavnom u nogama fudbalera Sarajeva, a najbolje prilike su pripale gostima iz Hercegovine.
Fudbaleri Bordo momčadi su uglavnom prijetili šutevim sa distance, ali bez veće opasnosti po Bilobrka. Široki je poveo u 31. minuti spektakularnim autogolom Trivunovića. Štoper je loše zahvatio loptu, a ista je odsjela pod prečkom gola Bandovića.
Nakon primljenog gol izabranici Slavena Muse su mogli i udvostručiti svoje vodstvo, ali je u situacijama jedan na jedan Bandović u 37. i 44. minuti zaustavio Čorića i Kordića.
Nastavak igre nam je donio istu sliku kao prvi dio susreta. Sarajevo je pokušavalo, a Široki je strpljivo čekao svoju šansu i čuvao rezultat.
Domaći tim je izjednačio u 60. minuti. Travančić je sjajno prošao po sredini, nesebično uposlio Suljića koji rutinski matira Bilobrka.
Posljednjih pola sata nam je donjelo izjednačenu igru, fudbaleri tima sa Koševa su bili nešto agilniji te su pokušavali da dođu do pobjede, međutim gosti sa Pecare su uspješno odoljevali napadima i mirno čekali svoju priliku koju su iskoristili u 94. minuti kada je Štilić pogodio za veliku pobjedu.

Sarajevo - Široki Brijeg 1:2
Strijelci: Trivunović ag 31', Suljić 60', Štilić 94'; Stadion: Asim Ferhatović Hase; Gledalac: 2.000; Sudija: Eldin Jakupović; Žuti kartoni: Tatomirović, Suljić (Sarajevo), Čorić, Ivanković, Šilić, Bilobrk (Široki Brijeg)

Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Trivunović, Dupovac, Tadejević (od 76. Radulović), Radovac, Cimirot, Osmanagić (od 54. Travančić), Todorović, Suljić, Karić,
Široki Brijeg: Bilobrk, Blaić, Barišić, Špikić, Ješe, Landeka, Ivanković, Wagner, Čorić (od 64. Šilić), Zakarić (od 64. Čorić), Kordić