Vijesti
Damir Džumhur se plasirao u završnu fazu kvalifikacija Australian Opena
09.01.2014. 12:00
Izvor: 24sata.info
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur izborio je plasman u završnu fazu kvalifikacija za prvi Grand Slam sezone – Australian Open.
Jutros je mladi teniser sa 2:0, nakon sat i 13 minuta igre, pobijedio Belgijanca Nielsa Deseina. Iako to rezultat ne otkriva Džumhur se itekako namučio, naročito u prvom setu, da dođe do velikog trijumfa protiv 198. igrača svijeta.26-godišnji Belgijanac je poveo sa 5:2 i mnogima se činilo da je ovaj set izgubljen za Džumhura. Međutim, bosanski ponos je proradio, Damir se vratio, napravio break i došao do 6:6 i tie-breaka. Taj period je dobio sa 7:3 i nakon 46 minuta igre poveo sa 1:0.U nastavku je uslijedio mnogo lakši zadatak, te je za samo 27 minuta slavio sa 6:1 i došao do trijumfa. U drugom setu napravio je dva breaka, držao sigurno svoj servis i došao do trećeg kola, ujedno završne faze kvalifikacija.Podsjećamo da je Damir jučer u prvoj rundi kvalifikacija za prvi Grand Slam sezone, Australian Open, savladao favoriziranog Nijemca, 98. igrača svijeta, Dustina Browna 2:0.Džumhur je ovom pobjedom ostvario veliki uspjeh, jer je uspio savladati prvog nosioca u kvalifikacijama. Za ulazak u prvo kolo Australian Opena igrače protiv Belgijanca Rubena Bemelmansa, koji je sa 6-4 i 6-2 izbacio Hrvata Antu Pavića. Bemelmans j trenutno 148. igrač svijeta.