Vijesti
Teletović postigao osam poena u pobjedi Milwaukeeja protiv Bostona
30.03.2017. 12:00
Izvor: klix.ba
Košarkaši ekipe Milwaukee Bucksa, za koju nastupa naš reprezentativac Mirza Teletović, ostvarili su važnu pobjedu protiv favoriziranog Bostona, prvoplasirane ekipe Istočne konferencije rezultatom 103:100.
Utakmica je od početka do kraja bila poprilično izjednačena. Prva četvrtina je završena 24:24, dok su Bucksi u drugoj četvrtini ostvarili, kasnije će se ispostaviti, ključnu prednost 31:25.
Najtrofejnija ekipa NBA lige Boston u trećoj četvrtini je smanjila zaostatak na tri poena, riješivši treću četvrtinu u svoju korist 28:25. Posljednji period igre je završio 23:23.
Najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Giannis Antetokounmpo sa 22 poena, dok je za Boston najefikasniji bio Thomas sa 32 poena.
Teletović je igrao nešto više od 20 minuta, između ostalog pogodio je dvije trojke, imao jednu asistenciju i dva skoka.
Milwaukee je trenutno na 6. mjestu i gotovo sigurno je osigurao play off, dok je Boston ovim porazom izgubio prvu poziciju Istočne konferencije koju sada drži ekipa Clevelanda uz dvije utakmice manje.