Vijesti
Kadetkinje BiH pobijedile Azerbejdžan
18.04.2017. 12:00
Izvor: 24sata.info
Ženska kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Danilovgradu odgovarajuću selekciju Azerbejdžana s 3:1 u prvom kolu UEFA razvojnog turnira.
Prve do prednosti su došle igračice Azerbejdžana golom Nigar Mirzalyeve u 51. miniti. Bh. tim je izjednačio rezultat četiri minute kasnije. Irma Jusanović je šutirala, a Lamya Gurbanova skrenula loptu u sopstvenu mrežu.Pobjedu bh. timu donijela je Ena Taslidža golovima u 70. i 80. minuti.U drugom meču turnira selekcija Crne Gore je s 3:1 pobijedila Kazahstan.Izabranice selektora Ilije Lucića će se u drugom kolu u srijedu u Podgorici sastati s Kazahstanom.Reprezentacija BiH je u današnjem susretu nastupila u sastavu: Šljivo, Zukić, Gavrić, Marevac, Velagić, Marković, Jusanović, Taslidža, Krajšumović, Brzović, Lukić. Igrale su još: Tomas, Ćazić, Husić, Marjanović, Todorović, Čerkez i Buljubašić.