Sport
Željezničar sjajnim golom Zeca slavio u Banjoj Luci
20.11.2017. 12:00
Izvor: 24sata.info
Željezničar je u okviru 15. kola gostovao kod Borca u Banja Luci i ostvario vrijednu pobjedu od 1:0.
Nakon početnog ispitivanja snaga ekipa Borca je krenula sa napadima na gol Željezničara pa su se tako u šansi našli Kunić i Karić, međutim nije bilo opasnosti po gol Plavih.

Nakon blage inicijative Borca, Željezničar je krenuo ofanzivnije, pa su prijetili preko Zeca i Zakarića, ali njihovi pokušaji odlaze pored gola Nemanje Trkulje.

Do kraja poluvremena po nekoliko poluprilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao, te se na odmor otišlo sa nepopularnih 0:0.

Na startu drugog poluvremena ekipa Borca je bila dominantnija, te su imali nekoliko poluprilika, ali do pogotka nisu uspjeli doći.

Željezničar se sredinom poluvremena oslobodio pritiska i preuzeo inicijativu na meču, a to im se isplatilo u 71. minutu, kada Zec dolazi do lopte i iz lahke pozicije matira trkulju za vodstvo od 1:0.

Do kraja susreta Borac je otvoreno krenuo prema naprijed, ali Plavi su odolijevali napadima domaćih i tako došli do pobjede od 1:0, nakon koje su se osamili na drugom mjestu tabele BHT Premijer lige BiH.