Vijesti
Bašić neočekivano zaustavljen na startu ATP Challengera u Indian Wellsu
28.02.2018. 12:00
Izvor: 24sata.info
Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić zaustavljen je već na startu ATP Challengera u Indian Wellsu vrijednog 150.000 dolara, porazom protiv Amerikanca Stefana Kozlova sa 0:2 u setovima (5:7, 4:6).
U prvom setu Kozlov je sitigao do breaka prednosti u petom gemu, te je servirao pri rezultatu 5:4 za vodstvo u setovima. Ipak, Mirza se izvukao i poravnao, te se činilo da kontroliše razvoj situcije.

Nažalost, Amerikanc je momentalno napravio rebreak i sigurno je servirao za 7:5 u prvom setu.

Drugi set donio je prilično sigurne servis gemove obojice tenisera, ali Kozlov, inače 160. igrač na ATP listi u sedmom gemu je napravio break i stekao veliku prednost. Imao je Mirza priliku da se vrati sa dvije vezane break lopte u narednom gemu, ali nije uspio, te je do kraja Kozlov sačuvao prednost i slavio.