Vijesti
Fantastični Jusuf Nurkić s Blazersima pregazio Rocketse
31.10.2018. 12:00
Izvor: klix.ba
Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Houstonu ekipu Rocketsa rezultatom 104:85.
Blazersi su tako potvrdili jučerašnju pobjedu protiv Indiana Pacersa, dok su Rocketsi u velikoj krizi jer su doživjeli četvrti uzastopni poraz.
Domaći su očajno ušli u susret, gubili su tokom cijelog prvog poluvremena i na odmor su otišli s minusom od 15 poena razlike. U nastavku su Blazersi održavali prednost i bez velikih uzbuđenja priveli utakmicu kraju te slavili s uvjerljivih 19 poena razlike.
Najbolji na utakmici bio je bh. reprezentativac Jusuf Nurkić. Na parketu je proveo 24 minute i za to vrijeme upisao double-double učinak s 22 poena i 10 skokova. Tome je pridodao dvije asistencije.
Veliku podršku je imao u Lillardu i McCollumu te su kombinovano ubacili 41 poen, dok su kod domaćih svi razočarali.