Vijesti
Irfan Peljto sudi gradski derbi između Sarajeva i Željezničara
01.11.2018. 12:00
Izvor: klix.ba
Sarajevski sudija Irfan Peljto sudit će gradski derbi u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Željezničara.
Peljto je nedavno imao veoma težak ispit u Evropskoj ligi, gdje je sudio meč između Salzburga i Rosenborga, na kojem su domaći slavili pobjedu od 3:0.
Naš sudija je imao mnogo posla te dvije krucijalne odluke na meču. Naime, u 59. minutu je svirao jedanaesterac za domaće, koji je u gol pretvorio Dabbur, da bi u 67. minutu pokazao žuti karton Jensenu koji je pokušao prevariti bh. sudiju i iznuditi jedanaesterac za svoju ekipu.
Peljti će na sarajevskom derbiju asistirati Mostarci Amer Macić i Davor Beljo, dok će četvrti sudija biti Admir Šehović iz Sarajeva.
Delegat utakmice koja će se odigrati na Koševu bit će Haris Gvozden iz Sarajeva, a njegov sugrađanin Rusmir Mrković bit će posmatrač suđenja.
Derbi između Sarajeva i Željezničara igra se u subotu na stadionu Asim Ferhatović Hase od 17:00 sati.