Vesti
Politika
Sprema se infuzija za Šešelja07.12.2006. 10:00
Izvor: Blic

U odluci Sudskog veća koja je holandskim vlastima prosleđena pod oznakom hitno, navodi se da je sud veoma zabrinut zbog posledica koje štrajk gladu može ostaviti na zdravlje optuženog. Istovremeno, sudije brine mogućnost da Šešeljev štrajk gladu onemogući nastavak suđenja, prekinutog prošle nedelje.
Šešelj još nije prebačen u civilnu bolnicu, a ne zna se ni kada će žalbeno veće Tribunala razmatrati mogućnost da se lider radikala brani sam.
- Šešeljev nametnut branilac prekjuče je dobio dozvolu pretresnog veća da uloži žalbu o nametnutom braniocu. Ali, ta žalba, još nije stigla do žalbenog veća koje o tome odlučuje - kaže Refik Hodžić, portparol Tribunala.
Sve što je Šešelj trebalo da uradi da bi se branio sam, kažu u Tribunalu, jeste da podnese žalbu, da uđe u sudnicu i priključi se procesu, a ne da započinje štrajk glađu.
Hodžić precizira da su tri Šešeljeva zahteva, od sedam koje je naveo kao razlog za štrajk, ispunjena: pitanje poseta porodice, prevoda dokumenata i dostave dokumenta u pismenoj formi (a ne na kompakt-disku, kao ostalim optuženim), a moguće je lako rešenje i pitanja pravnih savetnika.
Tomislav Nikolić, potpredsednik radikala, pak, tvrdi da Šešelj neće odustati od štrajka sve dok i poslednji njegov zahtev ne bude ispunjen.
Iako je izgubio 25 kilograma, Šešelj osim sveštenika, kako kaže Nikolić, ne dozvoljava da ga bilo ko poseti, pa ni lekar, iako je opasnost od smrti, po proceni Momčila Babića, lekara koji ga je prekjuče pregledao, vrlo velika. Šešelj je u svesnom stanju, ali, prema tvrdnji Babića, usled opšte iznemoglosti i aritmije postoji opasnost od infarkta. Tako se može desiti, kako je rekao francuski lekar Patrik Bario, koji je takođe posetio Šešelja, da će lider radikala „umreti u sledeće dve nedelje, ako nastavi štrajk“.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…