Vesti
Politika
Srbija ne da i nikada neće dati Kosovo12.12.2006. 16:00
Izvor: Politika
Predsednik vlade tvrdi da je za Srbiju status Kosmeta rešen
Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica izjavio je juče da je odlukom naroda na referendumu da Kosovo i Metohija ostane neotuđivi deo Srbije poslata u svet poruka da „Srbija ne da i nikada neće dati Kosovo”. „Za Srbiju je pitanje statusa Kosova i Metohije definitivno rešeno onog trenutka kada je narod svojom slobodnom i suverenom voljom doneo na referendumu odluku, da je saglasno Povelji UN, naša južna pokrajina neotuđivi deo Srbije. Tom odlukom naroda poslata je u svet poruka da Srbija ne da i da nikada neće dati Kosovo”, rekao je Koštunica.On je kazao da je uveren da je i međunarodna zajednica pažljivo čula glas građana Srbije i da nema nikakve sumnje „pošto smo na referendumu, kao narod iskazali neophodno samopoštovanje, da ćemo od naših prijatelja dobiti potrebnu podršku”. „Rusija ima principijelan stav i neće dozvoliti da SB prekrši Povelju UN i time omogući rušenje postojećih država i prekrajanje međunarodno priznatih granica”, istakao je srpski premijer.
Koštunica je rekao da bi „svako posezanje za rešavanjem statusa Kosova i Metohije izvan SB predstavljalo najgrublju primenu nasilja i golu otimačinu” i naglasio da veruje da tako nešto nikome uopšte i ne pada na pamet. „Posebno takve ideje ne bi smele da padnu na pamet ni jednoj zemlji članici NATO-a, s obzirom na to da su grubo pogazivši međunarodno pravo bombardovale našu zemlju”, poručio je Koštunica. „Jedno je potpuno jasno, Albanci ne mogu imati dve države, odnosno ne mogu na teritoriji Srbije praviti svoju drugu državu”, istakao je on.
Premijer Srbije je naglasio da „na našoj teritoriji, na Kosovu i Metohiji, albanska zajednica može i imaće najveću moguću autonomiju, imaće suštinsku autonomiju” i dodao da je „ to tako i tako će biti”.
Ostale vestiArhiva
- 26/08 Vatra ne posustaje u Deliblatskoj peščari,…
- 25/08 Nastavak sednice sutra, u popodnevnom delu…
- 22/08 Vučić danas u poseti Jablaničkom i Pčinjskom…
- 21/08 Vučić: Završni radovi na auto-putu Kuzmin…
- 18/08 Đurđević Stamenkovski: Minimalac od oko 600…
- 17/08 Garić: Naredna sednica Saveta REM-a mogla…
- 12/08 Dačić: Protestni skup u Valjevu nije prijavljen,…
- 08/08 Zelenski: Cenimo podršku Srbije ukrajinskom…
- 07/08 Dačić: Situacija sa požarima stabilnija,…
- 27/07 Ljiljana Jevtović postavljena za zamenika…
- 23/07 "Za očekivati je da izbori budu u oktobru…
- 22/07 Vučić na večeri sa Babišem: Srbija i Češka…
- 15/07 Završena međunarodna konferencija "Partneri…
- 12/07 Skupština Srbije: Poslanici usvojili u načelu…
- 10/07 NOVI ZAKONI I IZMENE ZAKONA
- 09/07 Србија наредне године домаћин годишњег заседања…
- 08/07 Viček: Izveštaj o Srbiji u EP neujednačen,…
- 28/06 Na Pasuljanskim livadama održan prikaz gađanja…
- 27/06 Skup SNS-a u Beogradu: Vučić o nazivu liste,…
- 26/06 Otvorena deonica Moravskog koridora od Adrana…
- 13/09 Institut IDEA: U izveštaju o globalnom stanju…
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…

