Vesti
Politika
Tadić: Moguće je nametanje rešenja za Kosovo31.12.2006. 12:00
Izvor: Mondo

"Postoji ta mogućnost. Srbija može da ne prihvati to rešenje, ali realnost na Kosovu možda neće zavisiti od toga šta smo mi prihvatili. Moram na to da upozorim narod. Neću da govorim da će sve biti divno i krasno i da smo Ustavom rešili sve probleme. Nemam pravo, i nije fer", rekao je Tadić u intervjuu listu "Večernje novosti".
On je, u intervjuu za "Blic" naveo i da nije spreman da takvo rešenje prihvati.
"Država Srbija će nastaviti pravnu i diplomatsku borbu. U tom smislu i predsednik Srbije i sve druge državne institucije imaju jedinstven stav. Nećemo ratovati, nećemo zemlju uvesti u nova stradanja i razaranja kako to ovih dana predlažu upravo oni koji su Kosmet doveli u današnji status u kome Srbija nema nikakvih ingerencija na delu svoje teritorije", rekao je Tadić.
Tadić je rekao da poštuje stav Rusije, ali i da Rusija ima svoje interese koje brani.
"Rusija ima svoje probleme koje mora da rešava... Ruski stav prema Kosovu biće definisan isključivo ruskim, a ne srpskim interesom", naveo je on.
Tadić, koji je i predsednik Demokratske stranke, rekao je i da će odnos stranaka prema ulasku u EU imati veoma značajan uticaj na izbore. On je najavio i da će vlada, ako u njoj DS bude imao vodeću ulogu, "napraviti povoljnu atmosferu da se saradnja sa Hagom završi.
"Napravićemo povoljnu atmosferu da se ta saradnja završi, za razliku od sadašnje društvene atmosfere za koju šefovi BIA i VBA kažu da nije povoljna. Setimo se perioda kada je emitovan film o 'Škorpionima'. Čak su i neki radikali tada govorili da je potrebna saradnja s Hagom", rekao je Tadić.
On je naveo da je potrebno da postoji volja službi koje se bave tim poslom, "a ne da službe deluju u političkom ambijentu u kome se ne zna da li su optuženici heroji ili zločinci".
Tadić je u intervjuima rekao i da DS ima više kandidata za premijera, da će odluku o tome ko će biti kandidat objaviti u finišu kampanje, kao i da on nije medju kandidatima.
On je naveo i da, ukoliko se Demokratska stranka Srbije premijera Vojislava Koštunice ne izjasni do izbora da li ima jednaku distancu prema DS i radikalima, neće biti razgovora o zajedničkoj vladi.
"Ako je toj stranci sasvim svejedno da li će formirati vladu sa DS ili sa onima koji su ubijali i podsticali zločine, onda DSS ne može da bude naš koalicioni partner, niti možemo zajedno da gradimo evropsku budućnost Srbije", naveo je Tadić.
On je dodao i da gradjani koji glasaju za narodnjačku koaliciju imaju pravo da znaju da li glasaju za nekoga ko stoji iza testamenta lidera radikala Vojislava Šešelja, ili iza evropske budućnosti Srbije.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…