Vesti
Politika
Još bez dogovora o direktoru BIA23.07.2007. 21:00
Izvor: Blic

Tadić zadovoljan radom Vlade
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je da je zadovoljan funkcionisanjem Vlade Srbije i što su odmah po njenom formiranju počeli pregovori o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa EU i ispunjavanje predizbornih obećanja. U intervjuu agenciji Beta Tadić je rekao da je formiranjem vlade uspostavljena unutrašnja stabilnost. Predsednik Srbije i lider Demokratske stranke je potvrdio da se razgovara o potpisivanju koalicionog sporazuma stranaka koje čine Vladu i istakao da taj dokument samo treba tehnički da definiše pet principa na osnovu kojih je formirana vlada.
„Ne postoji ništa sporno u vezi sa koalicionim sporazumom, ali moram da priznam da smo sada daleko više ophrvani državnim pitanjima nego pravljenjem nekog političkog dogovora“, kazao je Tadić. Prema njegovim rečima, već na samom početku rada Vlade vide se pozitivni rezultati, počeli su pregovori o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju, država ima bolju poziciju u pregovorima o Kosovu, ali pomaka ima i u ekonomiji.
„Članstvo u EU nije cilj sam po sebi, već zbog boljeg života građana, jer samo na taj način možemo postići bolji kvalitet života građana i izboriti se protiv siromaštva koje je najveći problem za jedan deo našeg stanovništva“, rekao je Tadić.
On je još jednom ponovio da je okončanje saradnje sa Hagom pretpostavka svih evropskih integracija.
Tadić je rekao da još nije postignut dogovor o čelnoj poziciji u Bezbednosno-informativnoj agenciji, ali da je očigledno da se međunarodne institucije više ne mešaju u kadrovsku politiku u Srbiji. Tadić je istakao i da će biti kandidat na predstojećim predsedničkim izborima, a na pitanje da li će biti još kandidata iz stranaka koje čine Vladu, on je odgovorio da se raduje svakom kandidatu. „Radujem se svakom kandidatu. Mislim da građani zaslužuju da imaju pravo izbora, a da bi imali pravo izbora, treba da bude što više kredibilnih i legitimnih kandidata“, rekao je on.
Neću da gubim
Za zahteve jednog dela opozicije da Srbija u skupštinskoj rezoluciji navede koje će mere preduzeti prema državama koje bi eventualno bilateralno priznale nezavisnost Kosova, Tadić je rekao da bi Srbija na taj način „usvojila gubitničku politiku“. „To me podseća na sportski tim koji predviđa sve mere šta će da radi kada izgubi utakmicu. To je neprimereno ponašanje i ja svakako neću da budem gubitnik ni u jednom poslu, a pogotovo ne kao predsednik Srbije“, rekao je Tadić i dodao da građanima treba reći da se suočavamo sa teškoćama. „Mi nikako ne možemo da razvijemo zastave pobede i kažemo ovog trenutka sve je završeno. Moramo još mnogo da radimo da odbranimo naš integritet na KiM“, istakao je on i dodao da bi navođenjem mera Srbija pokazala svoju slabost.
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…