Vesti
Politika
"Rešiti slučaj intervjua Ulemeka"20.09.2007. 20:30
Izvor: B92

Ministar pravde Dušan Petrović očekuje da se u najkraćem roku bude rasvetljen slučaj intervjua Milorada Ulemeka.
"Očekujem da svako u okviru svoje nadležnosti uradi ono što je potrebno i mislim da ćemo rasvetliti taj slučaj", rekao je Petrović. Prema njegovim rečima, predsednik sudskog veća u postupku koji je u toku protiv Ulemeka nadležan je da utvrdi šta se desilo i da li je intervju autentičan."Ako jeste, onda je potrebno preduzeti sve mere u skladu sa Zakonikom o krivičnom postupku da se takve stvari više ne dešavaju", rekao je Petrović.
Ministar je dodao da su pravila krivične procedure jasna jer je protiv Ulemeka u toku krivični postupak.
On je rekao da postoje nadležne institucije koje treba da utvrde i odgovornost onih koji su intervjuu objavili.
LDP traži istragu zbog intervjua
Liberalno-demokratska partija je zatražila od ministra pravde Dušana Petrovića da pokrene istragu o verodostojnosti intervjua Milorada Ulemeka i da sankcioniše odgovorne koji su mu omogućili da se protivzakonito obraća javnosti.
LDP saopštava da je nedopustiv izostanak reakcije Ministarstva pravde nakon objavljivanja intervjua sa Miloradom Ulemekom, čovekom osuđenim na 137 godina zatvora za najteža krivična dela.
Prema oceni te stranke, ministar pravde Dušan Petrović bio je u obavezi da reaguje i u toku same višednevne najave skandaloznog intervjua, i spreči veliku uvredu građana.
"Jučerašnji događaj je deo političke kampanje Vojislava Koštunice i njegovih saradnika, koji sistematski vraćaju politiku Slobodana Miloševića i ceo sistem vrednosti iz devedesetih", kaže se u saopštenju LDP-a.
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…