Vesti
Politika
Drugi krug izbora u Vojvodini25.05.2008. 14:00
Izvor: B92

Novi Sad -- U Vojvodini su otvorena 1.782 biračka mesta na kojima će se glasati u drugom krugu izbora za Skupštinu Vojvodine po većinskom sistemu.
Biračka mesta otvorena su na vreme i glasanje se za sada odvija bez problema, rečeno je u Pokrajinskoj izbornoj komisiji. U birački spisak u Vojvodini upisano je 1.720.818 građana, a drugi krug biće održan u svih 60 izbornih jedinica, pošto u prvom krugu niko od kandidata nije dobio potrebnu većinu.Građani će izabrati 60 poslanika koji će, sa već izabranih 60 poslanika po proporcionalnom sistemu, činiti novi saziv Skupštine Vojvodine.
Biračka mesta zatvaraju u 20 časova. Po zakonu, Opštinske izborne komisije imaju rok od 48 sati, po zatvaranju biračkih mesta, da PIK-u dostave konačne rezultate po opštinama.
PIK ima rok od 24 časa, po prijemu svih informacija iz opština, da saopšti konačne rezultate pokrajinskih izbora.
Od 120 kandidata, najviše u drugom krugu ima lista "Za evropsku Srbiju" 51, Srpska radikalna stranka ima 39 kandidata, Mađarska koalicija 11, lista "Zajedno za Vojvodinu" dva, koalicije DSS-NS i SPS-PUPS po četiri, LDP ima jednog i različite grupe građana osam kandidata.
Na izborima za Skupštinu Vojvodine po proporcionalnom izbornom sistemu lista "Za evropsku Vojvodinu" osvojila je 23 mandata, SRS 20 mandata, Zajedno za Vojvodinu i Mađarska koalicija po pet mandata, DSS-NS četiri mandata, a lista SPS-PUPS tri poslanička mesta
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…