Vesti
Politika
Danas izbor predsednika Skupštine?25.06.2008. 12:00
Izvor: B92

Beograd -- Predsedavajući Skupštini Jovan Krkobabić rekao da je na sastanku sa šefovima poslaničkih grupa dogovoreno da se danas izaberu predsednik i potpredsednici parlamenta.
"Poslaničke grupe trebalo bi da predlože potpredsednike, a pošto predsednik parlamenta preuzme dužnost, trebalo bi da se nastavi s dnevnim redom", rekao je sinoć Krkobabić. Poslanica DS-a Nada Kolundžija rekla je da je na konsultacijama dogovoreno da se što pre, možda već danas, izaberu predsednik, potpredsednici, sekretar, ali i skupštinski odbori. Nada Kolundžija je rekla da je uverena da će današnja sednica parlamenta proteći bez opstrukcija.
Konstitutivna sednica Skupštine Srbije na kojoj je trebalo da bude izabran predsednik parlamenta prekinuta je u 18 časova.
Posle sat i po rasprave o povredi Poslovnika o radu Skupštine Srbije, tokom koje su poslanici SRS-a i DSS-a isticali da sednica nije propisno zakazana, Krkobabić je prekinuo zasedanje i zakazao nastavak za danas u 10 sati.
LDP: Protiv simbola krađe 1996.
Lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio je juče da je ta stranka nezadovoljna kandidaturom Slavice Đukić-Dejanović za predsednika Skupštine.
"Parlament ne sme biti žrtva novoformirane koalicije Demokratske stranke i Socijalističke partije Srbije. Mestom predsednika parlamenta ne može se plaćati cena te nove koalicije", rekao je Jovanović novinarima u Skupštini.
On je rekao da je za njih to neprihvatljivo zbog svega što prati SPS, kao stranku koja je izbegla da preuzme odgovornost za sve što je učinila kada je bila na vlasti.
"Bićemo opozicija izboru Slavice Đukić-Dejanović za predsednicu parlamenta. Osoba koja simbolizuje parlament evropske Srbije ne može biti osoba koja je učestvovala u izbornim krađama tokom 1996. godine", rekao je Jovanović.
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…