Vesti
Politika
Skupština danas o ministarstvima01.07.2008. 12:00
Izvor: B92

Beograd -- Skupština Srbije u 10 sati počinje raspravu o Zakonu o ministarstvima.
Poslanici su prethodno završili načelnu raspravu o izmenama zakona o Vladi kojim je, pored ostalog, predviđeno da prvi potpredsednik ujedno bude i zamenik premijera. Tokom jučerašnje rasprave, opozicione partije tvrdile su da je uvođenje funkcije zamenika premijera neustavno, a imale i brojne primedbe na rešenje po kojem će predsednik Vlade imati takozvani „zlatni glas“ u slučaju nerešenog glasanja.I pored kritika opozicionih partija da će nova Vlada Srbije sa 24 ministarstva, tri potpredsednika i premijerom biti preglomazna, analitičar Slaviša Orlović rekao je da te primedbe ne stoje u potpunosti, jer će neki članovi vlade istovremeno obavljati po dve funkcije.
Orlović je u emisiji Poligraf TV B92 ocenio da je institucija zamenika premijera uvedena kao ustupak Ivici Dačiću, a uočio je da su socijalisti dobili resore za koje je, pre svega, zainteresovana Rusija.
“Ja ću da podsetim gledaoce na jedan detljalj. Neposredno posle izbora Ivica Dačić je posetio Rusiju. Šta je on rekao posle te posete Rusiji? Očekivanja su bila da će možda Rusija eksplicitno podržati vladu sa Srpskom radikalnom strankom i Demokratskom strankom Srbije. To se, naravno, nije desilo. Pretpostavljam da je interes Rusije Srbija u EU, ali indikativno je da je SPS dobila upravo one resore u vladi za koje je Rusija zainteresovana”, smatra Orlović.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…