Vesti
Politika
Budžet ili privremeno finansiranje29.12.2008. 12:00
Izvor: RTS

Rasprava o preostalim amandmanima biće nastavljena u 10 sati.
Predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić Dejanović pozvala je poslanike da budu konstruktivni i da u zakazano vreme nastave sa radom.
Dejanović je zakazala i konsultacije sa šefovima poslaničkih grupa u 11 časova, a na tom sastanku, kako je rekla, trebalo bi da se dogovori nastavak daljeg rada Parlamenta.
Jučerašnji rad Parlamenta obeležila je rasprava poslanika Srpske radikalne stranke i naprednjaka, koja je nastavljena posle fizičkog obračuna šefa poslaničkog kluba Napred Srbijo Tomislava Nikolića i radikala Srboljuba Živanovića.
Poslanici opozicionih stranaka nastavili su da kritikuju budžet tražeći da se poboljša njihovim amandanima, da se smanje pojedini izdaci, a neki, kao za poljoprivredu, povećaju.
Opozicija je insistirala i na smanjenju javne potrošnje, ali ne na račun građana i privrede, već preglomazne državne administracije.
Rok za usvajanje budžeta ističe u ponoć. Ukoliko Parlament ne usvoji budžet, država bi, prema Zakonu o budžetskom sistemu prešla na privremeno finansiranje, koje predviđa nešto restriktivniju potrošnju budžetskih sredstava, ali ne utiče na finansiranje budžetskih korisnika.
Poslovnikom o radu Parlamenta utvrđeno je da se budžet za narednu godinu donosi najkasnije do kraja drugog redovnog zasedanja koje, po Ustavu, takođe ističe u ponoć.
Predsednik Skupštine glasanje o budžetu može zakazati čim se završi rasprava u pojedinostima, ne čekajući da se razmotre ostale tačke dnevnog reda.
Ostale vestiArhiva
- 26/08 Vatra ne posustaje u Deliblatskoj peščari,…
- 25/08 Nastavak sednice sutra, u popodnevnom delu…
- 22/08 Vučić danas u poseti Jablaničkom i Pčinjskom…
- 21/08 Vučić: Završni radovi na auto-putu Kuzmin…
- 18/08 Đurđević Stamenkovski: Minimalac od oko 600…
- 17/08 Garić: Naredna sednica Saveta REM-a mogla…
- 12/08 Dačić: Protestni skup u Valjevu nije prijavljen,…
- 08/08 Zelenski: Cenimo podršku Srbije ukrajinskom…
- 07/08 Dačić: Situacija sa požarima stabilnija,…
- 27/07 Ljiljana Jevtović postavljena za zamenika…
- 23/07 "Za očekivati je da izbori budu u oktobru…
- 22/07 Vučić na večeri sa Babišem: Srbija i Češka…
- 15/07 Završena međunarodna konferencija "Partneri…
- 12/07 Skupština Srbije: Poslanici usvojili u načelu…
- 10/07 NOVI ZAKONI I IZMENE ZAKONA
- 09/07 Србија наредне године домаћин годишњег заседања…
- 08/07 Viček: Izveštaj o Srbiji u EP neujednačen,…
- 28/06 Na Pasuljanskim livadama održan prikaz gađanja…
- 27/06 Skup SNS-a u Beogradu: Vučić o nazivu liste,…
- 26/06 Otvorena deonica Moravskog koridora od Adrana…
- 13/09 Institut IDEA: U izveštaju o globalnom stanju…
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…

