Vesti
Politika
Nezavisno Kosovo pretnja bezbednosti08.02.2009. 14:00
Izvor: RTS

Državni sekretar Ministarstva odbrane ocenio da je najveća pretnja bezbednosti Srbije protivpravno i jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova. Dušan Spasojević očekuje da će Vlada Srbije do kraja februara usvojiti strategiju nacionalne bezbednosti.
Najveća pretnja bezbednosti Srbije je protivpravno i jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova i Metohije, rekao je državni sekretar Ministarstva odbrane Dušan Spasojević u intervjuu "Politici". "Nametanje jednostranog rešenja može da učini da to područje postane dugotrajni faktor nestabilnosti u regionu", kaže Spasojević.
Kao nacionalne interese Srbije naveo je očuvanje suvereniteta, nezavisnosti i teritorijalne celovitosti države, kao i očuvanje unutrašnje stabilnosti, vladavine prava, zatim razvoj demokratije, integracija u Evropsku uniju, zaštita života i imovine građana i ekonomski razvoj.
Spasojević očekuje da će Vlada Srbije do kraja februara usvojiti strategiju nacionalne bezbednosti, kao i da će ona odmah zatim biti dostavljena Skupštini Srbije.
Na pitanje o primedbama na Nacrt strategije nacionalne bezbednosti Srbije, Spasojević je rekao da se "jedna vrsta primedbi odnosi na ulogu manjinskih zajednica u sistemu bezbednosti, a druga na odnos prema NATO".
Spasojević je rekao da Ministarstvo odbrane nastoji da svi građani, a samim tim i pripadnici manjinskih zajednica u skladu sa zakonom budu uključeni u sistem nacionalne bezbednosti.
Spasojević je naveo i da je članstvo Srbije u NATO "pre svega, političko pitanje".
"U vojno-politički savez ili ako hoćete u političko-vojni savez kakav je Organizacija severnoatlanskog pakta ulazi ili ne ulazi država Srbija, a ne samo naša vojska", rekao je Spasojević.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…