Vesti
Politika
Knjižica ne važi u Crnoj Gori22.07.2006. 13:00
Izvor: Politika
Podsećanje iz zavoda za Zdravstveno osiguranje
Neprijatno podsećanje da je Crna Gora sada strana država stiglo je juče iz Zavoda za zdravstveno osiguranje koji obaveštava građane da samo obična, overena knjižica nije dovoljna da bi u nekom domu zdravlja na Crnogorskom primorju pregledali prehlađeno dete ili sanirali posekotinu. U slučaju da im bude potreban lekar, građani Srbije će lekarsku uslugu morati da plate u evrima, ali ostaje mogućnost da taj iznos refundiraju po povratku sa letovanja. Međutim, troškove eventualnog lečenja u Crnoj Gori osiguranici iz Srbije mogu da refundiraju jedino uz prethodno pribavljenu potvrdu o korišćenju zdravstvene zaštite u inostranstvu. To znači da osiguranici iz Srbije pre odlaska u Crnu Goru, potpuno isto kao da odlaze u Tursku, Tunis ili Francusku, moraju u nadležnoj filijali Republičkog zavoda da dobiju potvrdu o tome da će im troškovi lečenja biti pokriveni u inostranstvu. Takvu potvrdu mogu da dobiju tek na osnovu na osnovu prethodno utvrđenog zdravstvenog stanja kod izabranog lekara u domu zdravlja.
To znači da pred odlazak u Crnu Goru valja posetiti svog lekara u domu zdravlja koji je iz kartona dužan da napiše sve dijagnoze pacijenta, a na osnovu toga će biti izdata odgovarajuća potvrda. Često se dešavalo da hronični bolesnici takvu potvrdu ne dobiju.
Ukoliko dođe do korišćenja hitne medicinske pomoći, osiguranici sa urednom medicinskom dokumentacijom i računima, sa overenom zdravstvenom knjižicom i prethodno izdatom potvrdom o pravu na korićenje zdravstvene zaštite u inostranstvu, podnose zahtev matičnoj filijali za naknadu troškova za pruženu zdravstvenu zaštitu i inostranstvu, saopštili su nadležni iz Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje.
Ostale vestiArhiva
- 26/08 Vatra ne posustaje u Deliblatskoj peščari,…
- 25/08 Nastavak sednice sutra, u popodnevnom delu…
- 22/08 Vučić danas u poseti Jablaničkom i Pčinjskom…
- 21/08 Vučić: Završni radovi na auto-putu Kuzmin…
- 18/08 Đurđević Stamenkovski: Minimalac od oko 600…
- 17/08 Garić: Naredna sednica Saveta REM-a mogla…
- 12/08 Dačić: Protestni skup u Valjevu nije prijavljen,…
- 08/08 Zelenski: Cenimo podršku Srbije ukrajinskom…
- 07/08 Dačić: Situacija sa požarima stabilnija,…
- 27/07 Ljiljana Jevtović postavljena za zamenika…
- 23/07 "Za očekivati je da izbori budu u oktobru…
- 22/07 Vučić na večeri sa Babišem: Srbija i Češka…
- 15/07 Završena međunarodna konferencija "Partneri…
- 12/07 Skupština Srbije: Poslanici usvojili u načelu…
- 10/07 NOVI ZAKONI I IZMENE ZAKONA
- 09/07 Србија наредне године домаћин годишњег заседања…
- 08/07 Viček: Izveštaj o Srbiji u EP neujednačen,…
- 28/06 Na Pasuljanskim livadama održan prikaz gađanja…
- 27/06 Skup SNS-a u Beogradu: Vučić o nazivu liste,…
- 26/06 Otvorena deonica Moravskog koridora od Adrana…
- 13/09 Institut IDEA: U izveštaju o globalnom stanju…
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…

