Vesti
Politika
Konuzin: Ne može i NATO i Kosovo06.02.2010. 14:00
Izvor: B92

Srbija bi pristupanjem u NATO priznala nezavisnost Kosova jer ta organizacija Kosovo ne smatra delom Srbije, kaže ruski ambasador u Srbiji Aleksandar Konuzin.
U intervjuu objavljenom na sajtu časopisa "Ekonomist", Konuzin je podržao predlog da se o ulasku Srbije u NATO održi referendum i kazao da na odnos Rusije s ostalim državama utiče i to da li su one članice te alijanse. "NATO ima dosta određen stav o Kosovu i ako pristupate organizaciji koja smatra da je Kosovo nezavisna država, to znači da vi delite takav stav", kazao je on.
Ruski ambasador je rekao da Srbija sama treba da odluči da li će postati član NATO-a i da u tom smislu ne treba da postoji nikakva spoljna intervencija.
Konuzin je rekao i da deli mišljenje predsednice Skupštine Srbije Slavice Đukić Dejanović i patrijarha Irineja koji su se založili da se narod izjasni o ulasku Srbije u NATO.
"NATO je 1999. godine bombardovao čitavu zemlju i svaka porodica ima svoje mišljenje o tome kakav odnos treba imati prema ovoj organizaciji. Ova organizacija smatra da je situacija na Kosovu već stabilna i smanjuje prisustvo KFOR-a, a postojanje ovih snaga nije u skladu sa Rezolucijom 1244. Naivni ljudi veruju NATO-u", kazao je on.
Ostale vestiArhiva
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…
- 07/03 Simić (PSG): Tražićemo smenu gradskog sekretara…