Vesti
Politika
Tadić sa Pahorom18.03.2010. 20:00
Izvor: RTS

Predsednik Srbije i premijer slovenije, Boris Tadić i Borut Pahor, razgovarali su sinoć u Beogradu o regionalnoj konferenciji na Brdu kod Kranja, potvrđeno je agenciji Beta u kabinetu predsednika Srbije.
Predsednik Tadić je sinoć u razgovoru ponovio stav da učešće Srbije na tom skupu zavisi isključivo od toga da li će prisustvo predstavnika kosovskih Albanaca biti u skladu sa rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN.
U kabinetu predsednika Srbije još je rečeno da je takav stav prisutan od samog početka i da su svima poznata pravila pod kojima je Srbija spremna da učestvuje.
Predsednik Vlade Slovenije Borut Pahor potvrdio je slovenačkim novinarima da razgovor sa Tadićem nije bio uspešan. Pahor je ocenio da uspeh skupa u Sloveniji ne zavisi od jednog čoveka, javlja ljubljanska agencija Morel.
Pahor je najavio da će, povodom konferencije na Brdu kod Kranja otputovati u Brisel. Slovenački predsednik Vlade nije isključio mogućnost da poseti još neku od prestonica država regiona koje će učestvovati na tom skupu.
Srbija ne prihvata učešće na međunarodnim i regionalnim skupovima na kojima Kosovo nije predstavljeno po prinicipima definisanim rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN, kao Kosovo-Unmik.
Kosovski zvaničnici insistiraju da učestvuju kao "predstavnici države Kosovo".
Prema pisanju slovenačkog lista Delo, premijer Pahor je sinoć iz Portoroža nakon posete Kopru iznenada otputovao avionom u Beograd kako bi sa srpskim predsednikom razgovarao o njegovom mogućem učešću na konferenciji o Zapadnom Balkanu zakazanoj za subotu na Brdu kod Kranja.
Ostale vestiArhiva
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…
- 07/03 Simić (PSG): Tražićemo smenu gradskog sekretara…