Vesti
Politika
Tadić i Martonji o integracijama11.06.2010. 20:00
Izvor: B92

Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić razgovarao je sa ministrom spoljnih poslova Mađarske Janošem Martonjijem o bilateralnim odnosima i evropskim integracijama Srbije.
Tadić i Martonji ocenili su da su bilateralni odnosi dve zemlje na visokom nivou, saopštilo je Predsedništvo Srbije. Tadić i šef mađarske diplomatije razgovarali su i o unapređenju bilateralne ekonomske saradnje, posebno u oblasti saobraćajne infrastrukture i energetike.
Predsedniik Srbije je zahvalio Mađarskoj na snažnoj podršci evropskim integracijama Srbije, navodi se u saopštenju Predsedništva Srbije.
Mađarska će se, na sastanku 14. juna u Lukseburgu, založiti da što pre počne ratifikacija Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, kao i da se kandidatura za članstvo Srbije u Evropskoj uniji što pre prosledi Evropskoj komisiji, preneo je ministar inostranih poslova Mađarske premijeru Srbije Mirku Cvetkoviću.
Cvetković je naglasio da je Srbija spremna za nastavak intenzivnog političkog dijaloga i za razvoj svih oblika saradnje sa susednom Mađarskom.
U saopštenju se navodi da je Cvetković izneo očekivanje da će Mađarska, tokom svog predsedavanja EU u prvoj polovini 2011. godine, posebnu pažnju posvetiti evropskoj integraciji zemalja zapadnog Balkana, uključujući Srbiju.
Martonji je rekao da Srbija može da računa na podršku Mađarske u procesu evrointegracije.
Tokom sastanka je istaknuto da bi u narednom periodu mogla da se unapredi naročito saradnja u oblasti energetike i infrastrukture, navodi se u saopštenju.
Ostale vestiArhiva
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…
- 07/03 Simić (PSG): Tražićemo smenu gradskog sekretara…