Vesti
Politika
Redžepi poziva na rat11.07.2010. 14:00
Izvor: blic

Izjava Bajrama Redžepija, ministra policije u privremenoj vladi Kosova je otvorena pretnja ratom, izjavio je predsednik Srbije Boris Tadić reagujući na izjavu da će kosovske vlasti na sever KiM poslati specijalne jedinice policije da uspostave red i mir.
U intervjuu kosovskom listu „Koha ditore“, Redžepi je rekao i da kosovska policija ima potpisan sporazum sa Euleksom da na sever Kosova budu poslate specijalne snage. ali je Euleks to demantovao. Predsednik Srbije je istakao da će privremene institucije na Kosovu biti jedine odgovorne za katastrofalne posledice eventualnog sprovođenja ove pretnje.
„Ovakve ratnohuškačke izjave i druge provokacije ugrožavaju krhki mir i stabilnost na severu Kosova“, rekao je predsednik Srbije i dodao da je veoma važno što je Euleks demantovao Redžepija da podržava ovakav plan.
Šef Misije Euleksa Iv de Kermabon izjavio je da nije bilo nikakvog ugovora o razmeštanju specijalnih policijskih jedinica u oblasti Mitrovice. Francuski general je rekao da je situacija na severu Kosmeta sada mirna. Istakavši da je veoma važno da se sve strane uzdrže od bilo kakvih aktivnosti koje bi potencijalno mogle biti smatrane kao provokacija, De Kermabon je dodao da Euleks nastavlja da sarađuje sa svima u cilju uspostavljanja mira.
Na Redžepijevu izjavu je reagovao i ministar za KiMGoran Bogdanović, koji je rekao da ona pokazuje da su maske definitivno pale, ali i ko stoji iza proteklih nasilnih događaja na severu.
„Njegova izjava, takođe, nedvosmisleno pokazuje kome se žuri i ko bi da menja stanje na terenu u predvečerje donošenja mišljenja Međunarodnog suda pravde“, rekao je Bogdanović.
Ostale vestiArhiva
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…
- 07/03 Simić (PSG): Tražićemo smenu gradskog sekretara…