Vesti
Politika
Stigle ostavke u Skupštinu16.02.2011. 20:00
Izvor: Mondo

Premijer Mirko Cvetković dostavio je Skupštini Srbije ostavke ministra ekonomije Mlađana Dinkića i ministarke za Nacionalni investicioni plan Verice Kalanović koje će se naći na dnevnom redu vanredne sednice parlamenta, 21. februara.
Cvetković je dostavio ostavke Dinkića i Kalanović kako bi ih Skupština samo konstatovala na narednoj sednici, umesto da se otvara rasprava o zahtevu za pokretanje postupka za razrešenje Dinkića koji je juče stigao u parlament, rečeno je agenciji Beta u Vladi Srbije. Dinkić je u ostavci naveo da prihvata razrešenje, ali i da podnosi ostavku da bi olakšao rad Skupštine.
Cvetković se složio da nije potrebno otvarati raspravu već smatra da, kao što vlada nastavlja da neometano radi, tako ni parlament ne treba opterećivati dodatnim raspravama na ovu tema.
Potrebno je omogućiti da parlament nesmetano nastavi da raspravlja o zakonima bitnim za reforme i evropske integracije Srbije, ocenio je premijer Cvetković.
Ostavke Dinkića, Kalanović, kao i Tomice Milosavljevića trebalo bi da budu na dnevnom redu vanredne sednice 21. februara.
Nakon što Skupština konstatuje njihove ostavke njima prestaje mandat ministara i premijer treba da odredi druge ministre da obavljaju njihov posao. Od dana prestanka mandata premijer treba da u roku od 15 dana predloži Skupštini nove ministara koje parlament treba izabre većinom glasova svih poslanika, odnosno 126.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…