Vesti
Politika
Jeremić: Srbija nije problem23.05.2011. 20:00
Izvor: RTS

Srbija nije najveći problem u regionu, već organizovani kriminal i njegova veza sa političkim strukturama, rekao Vuk Jeremić odgovarajući na jučerašnje tvrdnje Mila Đukanovića. Ako Srbija govori o vezi politike i kriminala, to radi iz sopstvenog iskustva, poručio crnogorski ministar Milan Roćen.
Šef srpske diplomatije Vuk Jeremić je izjavio da su potpuno bez osnova tvrdnje da je Srbija glavni problem u regionu i naglasio da je najveći regionalni problem organizovani kriminal i njegova povezanost sa političkim strukturama.Jeremić je time odgovorio na pitanje novinara da prokomentariše tvrdnju lidera crnogorske Demokratske partije socijalista Mila Đukanovića, na jučerašnjoj konferenciji u Bečićma.
"Nije Srbija najveći problem. Ona je u poslednjih nekoliko godina učinila mnogo da odnosi u regionu postanu najbolji mogući. Ja mislim da oni i jesu na najvišem nivou od početka ratova devedesetih godina", rekao je Jeremić posle ministarskog sastanka Jadransko-jonske inicijative u Briselu.
"Mi smo konkretnim stvarima i iskoracima pokazali najbolju volju da se problemi rešavaju dijalogom i da se na Zapadnom Balkanu uspostave odnosi koji vladaju i u ostalim delovima Evrope", naveo je Jeremić.
Šef srpske diplomatije smatra da su mnogo veći problem organizovani kriminal i njegova veza sa političkim strukturama, koju imamo kao zaostavštinu iz prethodnog vremena.
"Borba protiv ovoga jedan je od preduslova za uspeh evropskih integracija i nadam se da ćemo tokom naredne godine imati mnogo bolju saradnju nego što smo imali ranije", dodao je Jeremić.
Na istoj konferenciji za novinare šef crnogorske diplomatije Milan Roćen je rekao da sumnja da je lider vladajuće crnogorske stranke DPS Milo Đukanović dao takvu izjavu.
"Ako Srbija govori o povezanosti politike s organizovanim kriminalom, to radi iz sopstvenog iskustva", dodao je Roćen.
Jeremić je objasnio da nije mislio ni na koga konkretno, nego da je o povezanosti kriminala i sveta politike govorio na osnovu činjenice da je širom regiona u poslednjih nekoliko meseci došlo do talasa hapšenja i optužbi za organizovani kriminal na račun visokih političkih zvaničnika i njima bliskih saradnika.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…