Vesti
Politika
Beograd: SNS počinje da osvaja Stari dvor09.11.2012. 12:00
Izvor: Večetnje Novosti

Srpska napredna stranka i formalno pokreće inicijativu za smenu vlasti u Beogradu. Nebojša Stefanović: Možemo više da uradimo za ovaj grad nego do sada
VRH Srpske napredne stranke sledeće nedelje i formalno otpočinje ”operaciju” osvajanja Starog dvora. Prema našim informacijama, tada bi predsedništvo ove partije trebalo da ozvaniči inicijativu za smenu vlasti u Beogradu. Ovakav scenario u četvrtak je na platou ispred Skupštine grada nagovestio prvi čovek Skupštine i potpredsednik SNS Nebojša Stefanović.- Krajem ove i tokom sledeće nedelje najviše rukovodstvo stranke razmatraće pitanje vlasti u Beogradu, a zatim ćemo o tome razgovarati sa koalicionim partnerima na republičkom nivou. Posle odluke naše stranke videćemo šta možemo da uradimo po pitanju glavnog grada.
Želimo da sve bude praćeno argumentima i konkretnim rešenjima koje ćemo predložiti našim partnerima. Želimo da pokažemo da može više da se uradi za ovaj grad nego do sada - kazao je Stefanović, koji istovremeno zahteva i promenu statuta prestonice.
Obaranje DS i gradonačelnika Đilasa zahteva, međutim, zamršene političke kombinacije. Krkobabićevi penzioneri za sada čvrsto drže stranu prvom čoveku Beograda, a spekuliše se da on kontroliše i pojedine odbornike iz opozicije.
- Naš stav se ne menja. Dok god sadašnja vlast u Beogradu funkcioniše, nema razloga za promenama - kaže za ”Novosti” Momo Čolaković, potpredsednik PUPS.
U SPS su nam rekli da će o narednim potezima u prestonici odlučivati kada dobiju zvaničan zahtev od naprednjaka i podsećaju da su zadovoljni učinkom svojih ljudi u glavnom gradu.
- Ako dobijemo zvaničnu inicijativu, otvoreni smo za razgovore sa SNS kako bi Beograđani dobili odgovornu, a ne vlast zasnovanu samo na reklami i marketingu - rekao nam je Andreja Mladenović, prvi čovek beogradskog odbora DSS.
Lider LDP kritikovao je Nebojšu Stefanovića, jer ”zaboravlja da više nije samo član SNS, već i predsednik Skupštine:
- Ako SNS namerava da nastavi da teroriše građane daljim izazivanjem nestabilnosti neka onda donesu naredbu kojom se ukida lokalna samouprava.
MANDIĆ: OSTAĆU NEZAVISAN
NE zanimaju me novinske spekulacije. Biću nezavisni odbornik do kraja mandata - kaže za ”Novosti” Goran Mandić, koji je nedavno napustio klub DSS i sada nastupa samostalno u Skupštini grada, a na glasine da ga je Đilas vrbovao. Gradonačelnikova lista ”Za bolji Beograd” sa koalicijom SPS-PUPS-JS ima 63 od 110 mandata. Đilasov tabor broji 50, naprednjaci 37, socijalisti sedam, PUPS četiri, JS dva, a DSS devet odbornika. Za odlučivanje je neophodna većina od 56 mandata.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…