Vesti
Politika
Đelić: Politika nije spektakl23.01.2013. 12:00
Izvor: b92

Beograd -- Demokratska stranka je specijalnog kova i neće biti zastrašena napadima, menjamo se i dokazaćemo da smo prepoznali greške iz prošlosti, kaže Božidar Đelić.
"Intenzivno komuniciramo sa članovima, posebno sa onima koji u maju nisu izašli na izbore. Pravimo kadrovske promene, spremamo nove odgovore", rekao je Đelić.Funkcioner DS je u "Kažiprstu" B92 rekao i da demokratija u Srbiji srlja u haos i da se postavlja pitanje da li je za neke politika spektakl i da se samo eksploatiše želja građana da se sprovode zakoni.
"Nosili smo barjak demokratije i puta ka EU u mnogo težim uslovima. Nećemo dozvoliti gašenje svetla, pretnje novinarima, primoravanje ljudi da šapuću. Nikakve pretnje, urlanja, napadi preko tabloida neće uplašiti DS", rekao je Đelić rekavši da on i njegova porodica dobijaju pretnje.
Na pitanje da li se slaže sa pohvalama predsednika stranke Dragana Đilasa na račun energije Aleksandra Vučića, Đelić je iskoristio metaforu.
"Energija može da proizvede mnogo vatre, ali može i da se iskoristi da pokrene jedan sistem", rekao je Đelić.
On je rekao da je dobar primer to što su demokrate postavile pitanja oko aranžmana sa UAE, iako nisu protiv njega.
"Pitanje davanja zemljišta strancima je osetljivo, Mađarska je to nedavno i zabranila. Zato smo formirali stručnu grupu kako bi se videlo da li je sve u skladu sa zakonom. A onda je krenula priča o tri bezimena biznismena koji sve to koče. To me podseća na priču o izbornoj krađi, na priču o prisluškivanjima, to su ozbiljne stvari, a šta je sada sa time? Da li je politika spektakl? Da li se sada samo eksploatiše želja građan da se sprovode zakoni? Ili je to možda pokušaj da se disciplinuje opozicija, a sutra možda i celo društvo?", rekao je Đelić.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…