Vesti
Društvo i ekonomija
JAT nema čime da leti u SAD26.02.2013. 20:00
Izvor: Blic

Ukoliko Srbija za dva meseca, kako se to očekuje, od američkih vazduhoplovnih vlasti dobije dozvolu da leti u SAD, iz naše zemlje ne bi imao ko da poleti.
Direktor „Jat ervejza“ Vladimir Ognjenović za “Blic” kaže da bi to bilo izvodljivo jedino u partnerstvu sa nekim drugim avio-prevoznikom i da se o takvoj saradnji još ranije razgovaralo sa azerbejdžanskom avio-kompanijom. Ognjenović objašnjava da Severna Amerika kao destinacija nije predviđena biznis planom „Jata“ za ovu godinu, ali da bi se dobijanjem dozvole od Federalne vazduhoplovne administracije (FAA) mogla razmotriti i ta mogućnost.
- Mi smo kompaniji „Azal“ ponudili saradnju i dali predlog da zajednička linija leti iz Bakua preko Beograda do Njujorka. Ta ponuda je i dalje na stolu i nakon dobijanja dozvole za avio-saobraćaj sa SAD, ti razgovori će biti aktuelizovani. Ono što je izvesno jeste da prvi avioni za Ameriku neće moći da polete pre 2014. godine. Naime da bismo se do tada uključili u njihov avio-saobraćaj, mi bismo morali da završimo sve pripreme do sredine 2013. jer prodaja i rezervacija karata za sledeću godinu na tom tržištu kreće odmah nakon Božića i praznika. To znači da „Jat“ sa svojom ponudom mora da bude u rezervacionom sistemu već krajem 2013. godine - kaže Ognjenović.
Pomoćnik ministra saobraćaja Milutin Popović za “Blic” kaže da se pozitivan odgovor od FAA očekuje za dva meseca, ali da je za aktiviranje linije ka SAD u ovoj godini kasno.
Ostale vestiArhiva
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…
- 09/05 NBS zadržala referentnu kamatnu stopu na…
- 07/05 "Srbija ima plan za dekarbonizaciju do 2050.…
- 05/05 Štrajk upozorenja u zrenjaninskom Drekslmajeru:…
- 02/05 Plate u javnom i državnom sektoru veće nego…
- 30/04 Država Srbija poklonila još 100 kuća na selu,…
- 29/04 Donald Tramp Mlađi razgovarao sa srpskim…
- 28/04 Stižu rešenja onima koji izdaju "stan na…
- 25/04 Ministarka energetike: Tražili smo produženje…
- 24/04 Evrozona ostvarila trgovinski suficit od…
- 23/04 NIS: Podnet zahtev SAD za izdavanje licence…
- 22/04 Kupovina cena zlata sve bliža eksploziji:…
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…