Vesti
Politika
Komisija danas isključuje Jeremića?15.03.2013. 12:00
Izvor: b92

Beograd -- Očekuje se da Statutarna komisija Demokratske stranke danas isključi Vuka Jeremića iz stranke, rečeno je Tanjugu u DS.
Kako je navedeno, sednica će biti održana danas, najverovatnije posle podne i očekuje se samo jedna tačka dnevnog reda - odluka o isključenju Jeremića iz stranke, pošto se oglušio o zahtev lidera demokrata Dragana Đilasa da vrati poslanički mandat.Tu informaciju Tanjugu je u četvrtak potvrdio i Dušan Petrović, koji je takođe isključen iz DS i koji je potom formirao svoj poslanički klub "Zajedno za Srbiju".
Petrović je rekao da očekuje da se sastane s Jeremićem za nekoliko dana, kada bude dolazio u Beograd i da je prilikom poslednjeg boravka Jeremića u Beogradu takođe sa njim razgovarao o raznim temama.
Na pitanje da li će Jeremić možda biti sedmi član njegovog poslaničkog kluba, Petrović nije konkretno odgovorio.
"Kada se ponovo budemo videli, kada dođe u Beograd, videćemo kakve će odluke doneti. Ima tu veoma ozbiljnih tema za razgovor i to je nesumnjivo. Naravno da smo razgovarali o politici i svim opcijama, videćemo kako će se stvari odvijati", rekao je Petrović.
U međuvremenu, Jeremić je večeras na svom nalogu na Tviteru napisao: "Dolazim na programsku skupštinu DS", koja je zakazana za nedelju, 17. mart.
On je Fonetu rekao i da namerava da se obrati svojim stranačkim kolegama, jer želi da doprinese kvalitetu novog programa. "Smatram da se DS nalazi pred ozbiljnim raskršćem i velikim izazovima. Želim da svojim viđenjem doprinesem kvalitetu novog programa", istakao je Jeremić.
"Nadam se da mi moje delegatsko pravo da se obratim neće biti uskraćeno. Poštujem činjenicu da se Statutarna komisija još nije izjasnila po mojoj žalbi na odluku o isključenju, u očekivanju odluke Ustavnog sudu", rekao je Fonetu Jeremić, a prenose "Večernje novosti".
On na sednici Programske skupštine očekuje živu demokratsku raspravu na temu "Plana za izlazak Srbije iz krize", jer takav dokument to svakako zaslužuje.
Ostale vestiArhiva
- 26/08 Vatra ne posustaje u Deliblatskoj peščari,…
- 25/08 Nastavak sednice sutra, u popodnevnom delu…
- 22/08 Vučić danas u poseti Jablaničkom i Pčinjskom…
- 21/08 Vučić: Završni radovi na auto-putu Kuzmin…
- 18/08 Đurđević Stamenkovski: Minimalac od oko 600…
- 17/08 Garić: Naredna sednica Saveta REM-a mogla…
- 12/08 Dačić: Protestni skup u Valjevu nije prijavljen,…
- 08/08 Zelenski: Cenimo podršku Srbije ukrajinskom…
- 07/08 Dačić: Situacija sa požarima stabilnija,…
- 27/07 Ljiljana Jevtović postavljena za zamenika…
- 23/07 "Za očekivati je da izbori budu u oktobru…
- 22/07 Vučić na večeri sa Babišem: Srbija i Češka…
- 15/07 Završena međunarodna konferencija "Partneri…
- 12/07 Skupština Srbije: Poslanici usvojili u načelu…
- 10/07 NOVI ZAKONI I IZMENE ZAKONA
- 09/07 Србија наредне године домаћин годишњег заседања…
- 08/07 Viček: Izveštaj o Srbiji u EP neujednačen,…
- 28/06 Na Pasuljanskim livadama održan prikaz gađanja…
- 27/06 Skup SNS-a u Beogradu: Vučić o nazivu liste,…
- 26/06 Otvorena deonica Moravskog koridora od Adrana…
- 13/09 Institut IDEA: U izveštaju o globalnom stanju…
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…

