Vesti
Politika
Stefanović: Pak i Mihajlović su dva lica istog režima21.04.2015. 20:00
Izvor: Blic

Predstavnici opozicije u Skupštini uvereni su da je "prepucavanje" savetnice predsednika Srbije Stanislave Pak Stanković i ministarke Zorane Mihajlović sukob dve struje u vlasti kojim žele da skrenu pažnju javnosti s glavnih problema u državi, dok iz njihove stranke (SNS) poručuju da je "poštuju različitost mišljenja.
Naprednjaci još poručuju da je to stvar za njihove stranačke organe, a šef poslanika DS Borislav Stefanović "latetnan sukob dve struje u režimu" opisuje ovako:- One su dva lica istog režima, kao bog Janus sa dva lica - kaže Stefanović, koji smatra skandaloznim činjenicu da se one javno "prepucavaju", čime "inače blatnjavu političku arenu pretvaraju u potpuni brlog".
Za poslanika Nove stranke Zorana Živkovića nesuglasice između Pakove i Mihajlovićke predstavljaju "sukob u njihovoj kući".
- Očigledno je da Vučiću nije dovoljno da bude bahat van kuće, već hoće da bude bahat i u kući. To je sukob dve političke plavuše, i jedna i druga imaju svoje šefove i aktiviraju se kada njihovi šefovi imaju potrebu za tim - smatra Živković.
Zamenik šefa poslanika SPS Đordje Milićević nije hteo da nesuglasice savetnike i ministarke budući da, kako kaže, nije upoznat sa sadržinom izjava funkcionerki SNS, ali sugeriše da je to ipak pitanje za njih dve.
Šef naprednjaka u Skupštini Zoran Babić, međutim, kaže da je to pre svega pitanje za stranačke organe.
- SNS poštuje različitost mišeljenja, ali nju ostavljamo za stranačke organe, jer je Mihajlović potpredsednica stranke, a Pak članica Glavnog odbora - rekao je Babić novinarima u parlamentu.
Nebojša Stefanović, ministar unutrašnjih poslovanije želeo da komentariše sukob.
- To me ne interesuje zaista i od toga imam mnogo važnijih poslova - rekao je Stefanović.
Ostale vestiArhiva
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…