Vesti
Politika
Kancelarija za KiM: Stefanović da ne priča o članstvu Kosova u Unesko27.07.2015. 20:00
Izvor: Blic

Kancelarija za Kosovo i Metohiju saopštila je danas da šef poslaničke grupe Demokratske stranke (DS) Borislav Stefanović ne treba da brani Srbiju od članstva Kosova u Unesko, jer je kao bivši pregovarač sa Prištinom "naneo nenadoknadivu štetu Srbiji i Srbima na KiM".
"Poštujemo stav svakog poslanika, ali zaprepašćuje da Vladi o zaštiti nacionalnih interesa na KiM lekcije deli Borko Stefanović", navodi se u saopštenju zamenika direktora Kancelarije Dušana Kozareva. On je Stefanovića optužio da je doveo Euleks umesto UN na Kosovo i Metohiju i da je "podigao barikade pa pobegao", kao i da je "potpisao ukidanje srpskih tablica na KiM i predaju katastra Prištini, a da prethodno nije rešeno pitanje imovine desetine hiljada Srba".
Prema njegovim rečima, nekadašnji šef pregovaračkog tima sa Prištinom dogovorio je da u Srbiji važe diplome svih 28 kosovskih univerziteta, dok na Kosovu nisu priznate diplome "jedinog srpskog Univerziteta, u Kosovskoj Mitrovici".
"Najbolje merilo šta o takvoj politici misle građani KiM je to što stranka kojoj Stefanović pripada ni ne postoji u južnoj pokrajini, gde nije prešla cenzus. I sve to posle višegodišnjeg rada Borislava Stefanovića, koji je napravio sporazum o regionalnom predstavljanju na osnovu kojeg je Kosovo postalo član desetina regionalnih i međunarodnih organizacija", zaključio je Kozarev, uz ocenu da bi poslanik DS "za svoje zasluge uskoro mogao da očekuje ulicu u Prištini".
Šef poslaničke grupe Demokratske stranke Borislav Stefanović izjavio je danas da bi Srbija morala da pokrene snažnu diplomatsku aktivnost povodom zahteva Kosova za članstvo u Unesko, ali je izrazio bojazan da vlada za to nema dovoljno znanja, ni kapaciteta.
Ostale vestiArhiva
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…
- 07/03 Simić (PSG): Tražićemo smenu gradskog sekretara…
- 09/01 Marta Kos razgovarala sa Tanjom Miščević:…
- 26/12 Sanjajte velike snove, čestitam vam na izvrsnosti:…
- 25/12 Odbornici Skupštine Beograda usvojili budžet…
- 23/12 Hil: Nema najava da će biti uvedene sankcije…