Vesti
Politika
Dinkić: Ostavke u petak28.09.2006. 14:00
Izvor: B92
Novi Sad -- Lider G17 plus Mlađan Dinkić izjavio da će ministri iz te stranke sutra poslati ostavke premijeru Srbije Vojislavu Koštunici.
Dinkić je za novosadski Dnevnik rekao da Koštunica na njega nije vršio pritisak kako bi preispitao odluku o izlasku iz vlade. Dinkić je, takođe, najavio da će, shodno zaključku Glavnog odbora stranke, i svi poslanici G17 plus napustiti Skupštinu Srbije 1. oktobra.On je rekao da je uveren da potezi G17 plus neće poremetiti stabilnost države, kao i da će Srbija vrlo brzo nastaviti pregovore sa Evropskom unijom: "Poslednjih nekoliko meseci puno smo učinili da dođe do istinske saradnje predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunice i naš je interes da se ta saradnja održi, kao i da mi ne budemo ti koji ćemo nešto pokvariti".
Ministar finansija je kazao da će upravo iz saradnje G17 plus, zatim sadašnjih koalicionih partnera te stranke u Vladi Srbije i Demokratske stranke "proisteći i sledeća srpska vlada". Dinkić je potvrdio i da je postignut dogovor o datumu održavanja ustavnog referenduma, ali nije želeo da ga obelodanjuje, jer će to, kako je rekao, učiniti Tadić i Koštunica.
Glavni odbor G17 plus doneo je odluku o izlasku te stranke iz vlade i skupštine, nezadovoljan činjenicom da Srbija nije obnovila pregovore o asocijaciji i stabilizaciji sa Evropskom unijom. Pregovori su supendovani u maju, a nisu obnovljeni jer Srbija nije ispunila glavni uslov - izručenje najtraženijeg haškog begunca Ratka Mladića.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…