Vesti
Politika
Povećanje plata razdvojilo prosvetare07.11.2006. 16:00
Izvor: Glas javnosti
Sindikalci Beograda istupili iz Sindikata obrazovanja Srbije
BEOGRAD - Oko 8.000 prosvetnih radnika iz Beograda napustilo je Sindikat obrazovanja Srbije. Svi nastavnici su članovi Sindikata obrazovanja Beograda, koji je, kako tvrdi Slobodan Brajković, sekretar SOB, funkcionisao u okviru Sindikata obrazovanja Srbije.- Na glavnom odboru pre nekoliko dana tražili su smo smenu Branislava Pavlovića, predsednika Sindikata obrazovanja Srbije, jer smo bili protiv toga da se potpisuju ugovori sa Vladom Srbije koji štete prosvetnim radnicima. Naši članovi su obmanuti jer smo u junu dobili povećanje plata od samo 800 dinara, a u septembru od 1.000 dinara. Sledeće godine, iako je obrazovanje proglašeno za prioritetno, plate će nam biti povećane za samo 20,03 odsto. Da bi spasao sebe, Pavlović je raspustio odbor Beograda, ali on to ne može da uradi jer mi nismo njegov organ. Mi smo pravno lice i sa Sindikatom obrazovanja Srbije imali smo koaliciju. Pavlović hoće da bude glavni komandant i ne priznaje sindikalnu organizaciju - objašnjava razloge razlaza Brajković.
Svi članovi Sindikata obrazovanja Beograda započeće pregovore sa Unijom sindikata prosvetnih radnika Srbije, kako bi napravili koaliciju i pridružili se ovom sindikatu
- Odlaskom naših 8.000 članova Sindikat obrazovanja Srbije najverovatnije gubi reprezentativnost u osnovnim i srednjim školama. Nismo mi jedini nezadovoljni Pavlovićevim ponašanjem, već je i Vojvodina tražila njegovu smenu - tvrdi Brajković.
Branislav Pavlović, predsednik Sindikata obrazovanja Srbije, potvrdio je za naš list da je raspustio gradski odbor Beograda.
- Raspustili smo ih jer ne poštuju proceduru, a mi imamo legitimno pravo na to. Uradili smo sve na osnovu Statuta jer su oni osnovani odlukom Republičkom odbora. Mi smo već podneli zahtev Ministarstvu rada da Sindikat obrazovanja Beograda briše iz registra i njihov odgovor očekujemo danas ili sutra. U Beogradu ima oko 6.000 članova, a mislim da će im od tog broja ostati oko 2.000. Oni mogu da osnuju novi sindikat, ali neće imati reprezentativnost jer im je potrebno 10.000 članova sa prostora cele Srbije. Ne mogu da nose naš znak i osnuju drugi sindikat, to bi bilo isto kada bi opština raspisala republičke izbore. Čak iako svih 6.000 njihovih članova istupi iz našeg sindikata, naša reprezentativnost nije ugrožena - tvrdi Pavlović.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 “Odnosi Rusije i Srbije dobri, ali…”
- 03/08 Najbrojniji strani turisti u Srbiji u junu…
- 15/07 Vučić sa Patroneom razgovarao o rastućem…
- 12/07 Macut i Dačić u Svrljigu uručili osam rezervoara…
- 10/07 MUP demantovao da Dačić nije odgovorio na…
- 08/07 Vučić danas sa pomoćnikom generalnog sekretara…
- 06/07 Šutanovac i Rubio: Vreme je za strateške…
- 04/07 Đurić razgovarao sa Anke Konrad o unapređenju…
- 30/06 Vučić u Palati kraljeva - Primili ga kralj…
- 25/06 Vučić prima u oproštajnu posetu ambasadora…
- 23/06 SRCE: Vučić ponizio vojsku jer je bio neprikladno…
- 19/06 Vlada postavila Dragoslava Bokana za predsednika…
- 17/06 Zajedno možemo sve! Vučić se oglasio iz Abu…
- 13/06 Ministar Đurić sa Grlić Radmanom: Poseban…
- 10/06 Veliki dan, dodatna zaštita za decu - Ana…
- 04/06 "Pokazali smo da smo spremni da se menjamo"!…
- 01/06 Ivica Dačić u Kosjeriću: Građani se moraju…
- 27/05 Stefanović (SSP): Bivši ministar Ristić dobio…
- 23/05 Razgovori Vučića i Orbana ušli u sedmi sat,…
- 19/05 "Posebno mi je drago što je Turska potvrdila…
- 16/05 Mali: Potpisan ugovor o nabavci dve „krtice“…
- 14/05 "Još samo tri dana" Vučić pozvao građane…
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…