Vesti
Politika
Uhapšen zbog ubistava u Cirihu15.11.2006. 15:30
Izvor: Blic
Akcija specijalnih jedinica srpske policije
Specijalne jedinice srpske policije u poslednjih petnaest dana uhapsile su trojicu crnogorskih državljana za kojima je bila raspisana crvena poternica Interpola. Osim Krste Stanišića, za kojim je tragala nemačka policija, u dve odvojene akcije uhapšeni su Velibor Popović iz Berana i Ognjen Kanežegra (29) iz Podgorice. Popovića u Cirihu traže zbog dvostrukog ubistva, a Kanežegra je u Francuskoj osuđen zbog pripadnosti kriminalnoj grupi „Pink Panter“. Ognjen Kanežegra je policiji pao u ruke pre dve nedelje dok je sa prijateljima sedeo u jednom kafiću na Beogradskom hipodromu. Kanežegra je trenutno u ekstradicionom pritvoru, a o njegovom hapšenju obaveštena je francuska policija.
- Kanežegra je tamo osuđen na tri i po godine zatvora zbog pripadnosti kriminalnoj grupi „Pink Panter“ i zbog učestvovanja u pripremnim kriminalnim radnjama. To pokazuje koliko je ova grupa, čija se dva člana nalaze i u beogradskom CZ-u, opasna i na međunarodnom planu - kaže izvor „Blica“ iz vrha MUP-a.
Pred Specijalnim sudom u Srbiji trenutno se kao pripadnicima „Pink Pantera“ vodi sudski postupak protiv Snežane Panajotović i Đorđija Rašovića, kao i istraga protiv Nikšićanina Petra Radonjića koji se tereti za pljačke juvelirnica u Osaki.
Posle Kanežegre, specijalci su lisice stavili i Veliboru Popoviću (29), koji je u istrazi ubistva funkcionera crnogorske policije Slavoljuba Šćekića dva puta privođen u podgorički Centar bezbednosti. U nedostatku dokaza oba puta je pušten, a u rešenju o zadržavanju u policijskom pritvoru na teret mu je stavljeno neprijavljivanje informacije o organizovanju i izvršenju krivičnog dela. Saslušavan je i u istrazi o ubistvu vlasnika „Dana“ Duška Jovanovića, a pred kragujevačkim sudom u septembru prošle godine osuđen je na godinu i po dana zatvora. On je sa dvojicom Kragujevčana uhapšen kao član organizovane grupe koja je štampala i distribuirala falsifikovane evre i dinare. U toj akciji policija je zaplenila skoro 100.000 lažnih evra, štampariju i jedan pištolj.
Popović će biti ekstradiran u Švajcarsku, koja je za njim raspisala poternicu zbog dvostrukog ubistva iz 2000. godine. Kako „Blic“ saznaje, tada su u obračunu kriminalnih klanova ubijeni Ivan Mikić i izvesni Radak.
Ostale vestiArhiva
- 13/05 Marta Kos: Vlast u Srbiji nije ispunila ništa…
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…