Vesti
Politika
Dačić: Potrebne ispravke Statuta Vojvodine14.02.2009. 14:00
Izvor: Mondo

"Zato zakonom o nadležnostima Pokrajine treba da se isprave odredbe predloga Statuta za koje se može reći da su suprotne Ustavu Srbije", naglasio je Dačić u intervjuu sutrašnjim "Novostima".
On je kazao da je stav koalicije da se Ustav ne može menjati zbog Statuta Vojvodine i dodao da će neke odredbe (predloga) biti promenjene, "ne samo jezičke", jer se "mi sigurno ne možemo glasati za nešto što je suprotno Ustavu".
"Kada se krene u operacionalizaciju onoga što piše u Statutu, onda dođemo do nečega što nije u skladu sa Ustavom. Zato smo i predložili da se kroz zakon o nadležnostima koriguje Statut. Ne očekujem veliku buku oko toga", rekao je Dačić.
Na pitanje da li se vlada "drma", zamenik premijera je rekao da je to normalno za koalicionu vladu i da "vladi nedostaje bolja koordinacija čak i oko 'sitnih' pitanja, pa ponekad dođe do iskakanja iz jedinstvenog stava".
"Ne vidim nijednu stranku koja misli da su izbori rešenje. Mislim da izbori u tako kratkom roku ne bi doneli novu političku sliku", rekao je on i dodao da je o rekonstrukciji vlade govorio samo kao o mogućnosti.
Lider Socijalističke partije Srbije je ukazao da je toj stranci prioritet saradnja sa Demokratskom strankom i da "koalicija sa njima, ako bude zasnovana na zdravim i principijelnim osnovama, je dugoročna".
"I mi i DS pripadamo bloku levih stranaka. Naša saradnja, posle prevazilaženja sukoba iz prošlosti, postaje sve normalnija. To uviđa i naše članstvo", naveo je on.
Govoreći o Kosovu i Metohiji, Dačić je rekao da Ministarstvo spoljnih poslova koje vodi DS ima apsolutno čvrste pozicije kada je Kosovo i Metohija u pitanju i naglasio da ne sumnja "u orijentaciju ove vlade da joj očuvanje KiM bude i dalje prioritet".
Što se tiče borbe protiv organizovanog kriminala, ministar policije je rekao da tih grupa u Srbiji ima između 36 do 40 i da se te brojke stalno menjaju, jedne se rasturaju a nove nastaju.
Kad su u pitanju pregovori o dvojnom državljanstvu sa Crnom Gorom, oni nisu definitivno propali, rekao je Dačić i dodao da Srbija mora da brine o svojim građanima.
"Ovde je 250.000 ljudi koji vode poreklo iz Crne Gore i većina njih hoće da ima, makar tu simboličnu vezu sa maticom, kao što je državljanstvo. U Crnoj Gori su sada izbori i za njih verovatno nije pravi trenutak za nastavak razgovora. Tamošnja vlast nema razloga za brigu, jer je svega oko 2.000 ljudi, koji su imali prebivalište u Crnoj Gori, zatražilo naše državljanstvo", rekao je on.
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Ministarstvo za rad o optužbama na račun…
- 09/05 Preminuo potpredsednik SRS-a Milorad Mirčić
- 07/05 Vučić: Umesto razumevanja, Zapad Srbiji nudi…
- 05/05 Vučić se vraća na dužnost 7. maja, planirano…
- 02/05 Macut i Vučević razgovarali danas o političkoj…
- 30/04 Marta Kos odala poštu stradalima u padu nadstrešnice…
- 29/04 Vučić nakon sastanka sa Martom Kos: Dobar…
- 28/04 „Ja sam ih molio da razgovaramo još pre pet…
- 25/04 Blokada RTS: Studenti i građani 12. noć ispred…
- 24/04 Vučić se susreo sa novim ambasadorima
- 23/04 Brnabić: Sednica Odbora za kulturu i informisanje…
- 22/04 Premijer Macut se sastao sa rektorom Vladanom…
- 31/03 Deo parlamentarne opozicije neće učesvovati…
- 26/03 Vučić o razgovoru s Orbanom: Uskoro potpisujemo…
- 20/03 Kompanija koja proizvodi zvučni top LRAD…
- 18/03 U startu više od 500 prijava za stambene…
- 18/03 Tramp ocenio razgovor s Putinom kao „veoma…
- 17/03 Dačić: Srpska policija nikada u svojoj istoriji…
- 14/03 Vučić: Sa Trampom Mlađim o odnosima Srbije…
- 13/03 Skupština usvojila predloge sporazuma i ugovora…
- 12/03 Vučić ugostio predsednika Burundija: Uvek…
- 11/03 Skupština završila rad, nastavak rasprave…
- 10/03 Dejanović: Plate prosvetarima smanjivane…
- 09/03 Prošle sedmice u Srbiji održano najmanje…