Vesti
Društvo i ekonomija
Aleksić: Postavljanjem vodočitača za pomoćnika ministra vlast pokazuje odnos prema poljoprivredi20.07.2018. 20:00
Izvor: Beta

"Nakon poniženja koje je SNS priredio malinarima koji su imali najmanju otkupnu cenu u poslednjih 10 godina, zatim voćarima, povrtarima i drugim poljoprivrednicima čiji su troškovi najveći a zarada najmanja od dolaska crveno-crne koalicije na vlast 2012. godine, vlada Aleksandra Vučića se postavljanjem ovakvih kadrova smeje u lice srpskim seljacima", rekao je Aleksić.
U saopštenju Narodna stranka podseća se da je mesto pomoćnika ministra stručna a ne politička pozicija i ocenjuje da "Bogićević koji je u svojoj karijeri radio kao vodočitač, inkasant, blagajnik i organizator parkiranja, sigurno nije osoba koja ima znanje i iskustvo za tako odgovornu poziciju".
"Još jednom se pokazalo da je za vlast u Srbiji politička poslušnost jedino merilo za postavljanje određenih ljudi na važna mesta, pa će nakon vlasnika pečenjare na poziciji direktora EPS-a, ministara dovedenih iz redova konobara i vozača, o sudbini srpske poljoprivrede, koja je motor razvoja čitavog društva, odlučivati vodočitač i organizator parkinga", istakao je Aleksić koji je poslanik u Skupštini Srbije.
Dodao je se na taj način do kraja urušavaju institucije Srbije protiv čega će se Narodna stranka žestoko boriti.
Ostale vestiArhiva
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…
- 09/05 NBS zadržala referentnu kamatnu stopu na…
- 07/05 "Srbija ima plan za dekarbonizaciju do 2050.…
- 05/05 Štrajk upozorenja u zrenjaninskom Drekslmajeru:…
- 02/05 Plate u javnom i državnom sektoru veće nego…
- 30/04 Država Srbija poklonila još 100 kuća na selu,…
- 29/04 Donald Tramp Mlađi razgovarao sa srpskim…
- 28/04 Stižu rešenja onima koji izdaju "stan na…
- 25/04 Ministarka energetike: Tražili smo produženje…
- 24/04 Evrozona ostvarila trgovinski suficit od…
- 23/04 NIS: Podnet zahtev SAD za izdavanje licence…
- 22/04 Kupovina cena zlata sve bliža eksploziji:…
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…